Emirates – będą nowoczesne autobusy na lotnisku w Dubaju

archiwum Emirates

Linie Emirates zainwestowały we flotę nowoczesnych autobusów do przewozu pasażerów w strefie operacyjnej lotniska w Dubaju. Nowe autobusy będą kursować między terminalami a dalej położonymi stanowiskami postojowymi samolotów.

Dziesięć z nich zostało już oddanych do użytkowania. Kolejnych 30 trafi do przewoźnika do stycznia 2019 roku, a docelowo cała flota ma liczyć 128 pojazdów do 2020 r.

Nowa flota autobusów jest także wyposażona w wygodne podjazdy i składane siedzenia, dzięki czemu przejazd jest wygodniejszy dla pasażerów korzystających z wózków inwalidzkich lub podróżujących z wózkiem dziecięcym.

Inne funkcje znajdujące się na wyposażeniu autobusów to m.in. regulowane oświetlenie, interkom umożliwiający komunikację z kierowcą, mikrofony do ogłaszania komunikatów oraz systemy wyświetlające najnowsze informacje o lotach. Ponadto na zewnątrz pojawiają się czytelne komunikaty, dzięki którym pasażerowie szybko i łatwo zorientują się, dokąd jedzie dany autobus.

Flota autobusowa będzie zarządzana z dyspozytorni przez zespół ds. usług lotniskowych Emirates wspólnie z partnerem przewoźnika zajmującym się obsługą naziemną – spółką dnata. Podstawianiem autobusów peronowych i przydziałem kierowców kieruje teraz nowoczesny program planowania zasobów, który zastąpił procesy obsługiwane ręcznie. W ten sposób autobusy podstawiane są sprawniej, co przekłada się na lepszą jakość podróży ze względu na krótszy czas oczekiwania i lepiej wyznaczone trasy na jednym z najruchliwszych lotnisk świata.