Emirates – Airbusy A380 wracają na trasy europejskie

A380 wraca na trasy
Airbus A380 w barwach Emirates/fot. archiwum Emirates

Linie Emirates ogłosiły powrót połączeń realizowanych przez A380 do Amsterdamu, wznowienie lotów A380 do Londynu i Paryża i ponowne uruchomienie siatki połączeń do 7 innych miast w ciągu jednego dnia.

Linie Emirates będą obsługiwały codzienne loty do Amsterdamu Airbusem A380 oraz dodadzą drugie dzienne połączenie realizowane przez A380 do londyńskiego Heathrow od 1 sierpnia.

Samoloty A380 linii Emirates powróciły wraz z lotem EK001, który wystartował z Międzynarodowego Portu Lotniczego w Dubaju do londyńskiego Heathrow oraz z pierwszym od marca lotem pasażerskim EK073.

Przylot Emirates EK073 zostanie specjalnie uczczony na lotnisku Charles De Gaulle w Paryżu, ponieważ jest to pierwszy rozkładowy lot A380 na tym dużym europejskim lotnisku od początku pandemii.

Emirates ponownie uruchomią regularne usługi pasażerskie do siedmiu kolejnych miast – Aten, Barcelony, Genewy, Glasgow, Larnaki, Monachium i Rzymu, oferując swoim klientom jeszcze więcej opcji podróży.

W ciągu najbliższych dwóch dni Emirates wznowią loty do Male (16 lipca), Waszyngtonu (16 lipca) i Brukseli (17 lipca).
Emirates aktualnie obsługują ponad 50 kierunków, oferując podróżnym dogodne przesiadki w Dubaju, ułatwiając tym samym podróż między Amerykami, Europą, Afryką, Bliskim Wschodem, Azją i Pacyfikiem.