Emirates kontynuują ekspansję w Skandynawii

archiwum Eimrates

Linie lotnicze Emirates rozszerzają swoją europejską siatkę połączeń, rozpoczynając 2 września 2014 roku loty do Oslo w Norwegii. Będzie to już trzecie miasto w Skandynawii obsługiwane przez przewoźnika.

Codzienne połączenie będzie realizowane przez Boeinga 777-300ER w trzyklasowej konfiguracji – w klasie pierwszej znajdzie się osiem miejsc, w klasie biznes 42 miejsca a w klasie ekonomicznej 310 miejsc.

Tim Clark, prezes Emirates Airline powiedział: “Prężna gospodarka Norwegii opiera się na silnych fundamentach, w tym na dynamicznych sektorach ropy naftowej, gazu, rybołówstwa, telekomunikacji i gospodarki morskiej. Wierzymy, że nowa usługa Emirates będzie stymulować dalszy rozwój kraju poprzez handel, turystykę i przepływy inwestycji, zapewniając połączenia lotnicze z rynkami wschodzącymi na Bliskim i Dalekim Wschodzie, w Azji Zachodniej i Afryce. Czekamy również z niecierpliwością na możliwość przedstawienia Oslo nowym grupom osób i przyciągnięcia turystów z wielu miejsc z naszej globalnej sieci, w tym ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz krajów położonych dalej na wschód, takich jak Indie, Pakistan, Tajlandia, Chiny i Wietnam.”

Oczekuje się, że nowe połączenie Emirates pomiędzy Dubajem i Oslo wzmocni więzi handlowe, które rozwinęły się w ostatnich latach pomiędzy Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Norwegią. Obroty handlowe pomiędzy tymi krajami wyniosły ponad 277 mln USD w 2011 r.
Emirates zatrudniają 28 norweskich obywateli, w tym 17 pilotów. Nowe codzienne połączenie do Oslo rozpocznie się w Dubaju lotem EK159 o 07:00 i przybędzie do Oslo, Gardermoen, o 12:10*. Lot powrotny, EK160, rozpocznie się o 13:55* i zakończy się na Międzynarodowym Lotnisku w Dubaju o 22:50.