Emilia Romagna – 7 plaż z Błękitną Flagą

materiały prasowe Emilia Romagna

Comacchio, Ravenna, Cervia, Cesenatico, Bellaria Igea, Portoverde i Cattolica otrzymały prestiżową nagrodę przyznawaną w ramach programu Niebieska Flaga, zainicjowanej przez Fundację Edukacji Ekologicznej(FEE).

Andrea Corsini, dyrektor Regionalny ds. Turystyki regionu Emilia Romagna, powiedział: „Romagna to kolebka Wellness Valley, która przez cały rok oferuje wszystkim odwiedzającym wiele rozrywek i atrakcji. Bogate trasy turystyczne i szeroki wachlarz wydarzeń sportowych oraz kulturalnych sprawią, że miłośnicy aktywnego wypoczynku, na łonie natury odnajdą poszukiwaną harmonię oraz osiągną dobrostan tak fizyczny, jak i psychiczny. Rozwinięta infrastruktura turystyczno – sportowa sprawia, że region Emilia Romagna to idealna destynacja dla tych, którzy żyją pasją do sportu i aktywnego trybu życia.”

Adriatyckie wybrzeże Romanii, które rozpościera się od Lidi di Comacchio do Cattolica, jest jednym z ulubionych i najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wypraw osób, które chcą spędzić wolne chwile na świeżym powietrzu, w bliskim kontakcie z naturą, włoską kulturą i historią. Na północy regionu od Lidi di Comacchio do Cesenatico oraz na obszarze Ferrara, Ravenna, Forlì Cesena oraz Rimini na odwiedzających czeka aż sto kompleksów kempingowych. Oferują one podwyższony standard zakwaterowania oraz dysponują taką przestrzenią, która pozwala na organizowanie rozgrywek sportowych czy wielu animacji skierowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Dodatkowo na terenie każdego kompleksu znajdują się bary, sklepy, restauracje oraz wiele innych udogodnień.
Z drugiej strony Wybrzeże Emilia Romagna to kultowe miejsce zapewniające różnego typu rozrywki. To tutaj właśnie znajduje się najsłynniejszy włoski park rozrywki – Mirabiladia, parki wodne Aquafan, park tematyczny Italia w Miniaturze, Fiabilandia w Rimini, Oltremare czy Riccione, oraz akwarium LeNavi w Cattolica.

https://blog.travelemiliaromagna.com/which-beach-choose-in-emiliaromagna