Elżbieta Lendo w zarządzie Harmony Polish Hotels

archiwum Harmony Hotels

W miniony poniedziałek, 5 listopada, podczas posiedzenia najwyższego organu statutowego Harmony Hotels – Rady Hoteli, które odbyło się w hotelu Willa Port w Ostródzie – nowym członkiem jednogłośnie wybrana została Elżbieta Lendo, reprezentująca w grupie Harmony hotele Willa Port w Ostródzie i Paryski w Zakopanem, które dołączyły do konsorcjum w grudniu 2017 roku.

Elżbieta Lendo, od 25 lat jest związana z finansami, z sukcesem zarządza kilkoma spółkami.

Od 14 lat jest współtwórcą Centrum Doradztwa Europejskiego i Finansowego w Olsztynie, które wielokrotnie plasowało się w pierwszej dziesiątce najskuteczniejszych firm doradztwa europejskiego w Polsce. Od ponad 10 lat pracuje także w Biurze Regionalnym województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli, w ramach którego działa Dom Polski Wschodniej w Brukseli. Doskonale potrafi znaleźć się w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Gdy trzeba jest gotowa przeprowadzić trudne procesy restrukturyzacyjne i naprawcze. Nie boi się stawiać czoła dużym wyzwaniom i podejmować trudnych decyzji.

Od 2014 r. zarządza grupą spółek, które są operatorami obiektów hotelowych i rekreacyjnych działających w grupie Lendo Hotels Group, w tym: Hotel Willa Port**** Art & Business w Ostródzie, Hotel Paryski**** Art & Business w Zakopanem oraz Term Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim i Hotelu Nosal*** w Zakopanem.

W 2016 roku została laureatką Tytułów Kobiety Przedsiębiorczej Warmii i Mazur 2016 i Kosyniera Przedsiębiorczości a w 2018 została wyróżniona tytułem Kobiety z Charakterem w kategorii biznes. Poza działalnością biznesową aktywnie angażuje się w działalność kulturalną – jest mecenasem sztuki, organizuje koncerty i wernisaże oraz wspiera artystów nie tylko z Warmii i Mazur. Odwieczna optymistka a prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch synów: Aleksandra i Igora.

Aktualnie w zarządzie Fundacji Harmony Hotels pracuje 5 osób: prezes – Krzysztof Jędrocha, v-ce prezes – Radosław Suwała oraz członkowie: Elżbieta Lendo, Andrzej Dowgiałło i Olaf Makiewicz.