Ekspansja WizzAir w Polsce

AG

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła powiększenie bazy w Warszawie o szósty samolot Airbus A320 od 13 maja 2016 roku. Jednocześnie zapowiedziała cztery nowe połączenia z Warszawy oraz jedno z Poznania. Z Warszawy samolot w barwach WizzAir latać będzie od 13 maja do Aberdeen, Bari, Bristolu i Rejkiawiku. Wcześniej, bo od 18 grudnia 2015 roku pasażerowie Wizz Air będą mogli polecieć z Poznania do Birmingham.

Na konferencji w Warszawie, József Váradi, prezes Wizz Air powiedział: „Niezmiernie cieszę się, że Wizz Air wciąż zyskuje coraz lepsze wyniki na polskim rynku – w tym roku to 30m proc. wzrost w porównaniu do ubiegłego. Dodając szósty samolot do bazy w Warszawie odpowiadamy na potrzeby klientów utrzymując przy tym nadal niskie ceny i oferując loty z głównego lotniska w Warszawie. Kolejnym powodem mojego zadowolenia jest fakt wprowadzenia znacznie większych maszyn do naszych głównych baz, takich jak Warszawa. To doskonała szansa stworzenia kolejnych miejsc pracy, która podkreśla nasze zaangażowanie i chęć rozwoju w Polsce. Każde trzy nowe samoloty, to około tysiąca nowych miejsc pracy dla ludzi bezpośrednio lub pośrednio pracujących dla linii lotniczych.”

Michał Kaczmarzyk, dyrektor portu lotniczego Chopina dodał: „Nowe połączenia zapowiedziane przez WizzAit, to ponad 200 tys. nowych pasażerów obsłużonych przez nasze lotnisko. To przybliża nas do przekroczenia magicznej liczby 12 mln pasażerów w 2016 roku. WizzAir jest jednym z naszych najważniejszych klientów, pasażerowie tego przewoźnika stanowią już ponad 12 proc. wszystkich obsługiwanych na lotnisku Chopina.”

Wizz Air wzmocni bazę w Warszawie nie tylko nowym, szóstym samolotem. Dwie dotychczas latające ze stolicy maszyny Airbus A320 zostaną zastąpione większymi modelami Airbus A321 już latem przyszłego roku. Dostępność większej liczby miejsc w tych nowoczesnych maszynach pozwoli utrzymać niskie koszty eksploatacji i oferować niskie ceny biletów swoim klientom.

Obecnie WizzAir posiada 21 baz w dwunastu krajach, do końca roku powstanie 22. Od początku swojej działalności 11 lat temu, linie lotnicze WizzAir przewiozły 39 milionów pasażerów z polskich lotnisk.

Do końca 2015 roku, linia przewiezie ok.19 mln pasażerów czyli o ok. 20 proc. więcej niż w roku ubiegłym. W Polsce liczba pasażerów osiągnie ok. 6,2 mln.
Obecnie Wizz Air operuje w Polsce z siedmiu lotnisk, samoloty latają do 122 kierunków do 20 krajów.
W przyszłym roku, od 13 maja flota bazująca w Polsce będzie liczyć 20 maszyn. W sezonie letnim przewoźnik planuje sprzedaż 5 mln biletów (o 13 proc. więcej niż w tym roku).