Egipt kusi turystów tańszymi wizami i biletami wstępu

Egipt kusi turystów tańszymi wizami
Pod piramidami w Gizeh/fot. AG

Turyści zagraniczni, którzy od czerwca do sierpnia przylecą na lotniska w Luksorze i Asuanie, zapłacą za wizę 10-15 dolarów zamiast 25. Bilety do muzeów będą tańsze po połowę.

Ministerstwo Turystyki i Starożytności Egiptu zapowiedziało także, że bilety wstępu do muzeów oraz stanowisk archeologicznych, które są zamknięte od 23 marca będzie tańsze o 50 proc. Właścicielom bazarów i kafejek w pobliży tych miejsc zawieszono opłatę czynszu

Przypomnijmy, że hotelarze egipscy, którzy rozpoczęli działalność 15 maja musieli poddać swe obiekty kontroli jednej z trzech z trzech międzynarodowych firm wybranych przez Egipskie Stowarzyszenie Hoteli (EHA). Na razie hotele mogą mieć maksymalne obłożenie w wysokości 25 proc.
Od 1 czerwca mogą powiększyć maksymalne obłożenie do 50 proc.

Hotele nie mogą na razie oferować dodatkowych usług: palarni sziszy, bufetów, wspólnych zabaw. W recepcji oraz w hallu musi być zachowany dystans 2 metrów między gośćmi. W hotelach są udostępniane środki dezynfekujące a wszystkie powierzchnie są regularnie dezynfekowane. Na basenach może przebywać jednocześnie ograniczona liczba gości.