Egipt – hotele mogą przyjmować tylko 25 proc. gości

Hotel egipskie chcą wznowić działalnośc
Hotel w Macadi Bay w Egipcie/fot. AG

Hotelarze egipscy, którzy chcą rozpocząć działalność 15 maja muszą poddać swe obiekty kontroli jednej z trzech z trzech międzynarodowych firm wybranych przez Egipskie Stowarzyszenie Hoteli (EHA). Początkowo hotele będą mogły mieć maksymalne obłożenie w wysokości 25 proc.

Jak donosi EgiptIndependente, te firmy to: Preverisk, Tuv Nord i Cyrstal. EHA ogłosiła w sobotę, że specjaliści z tych firm będą przeprowadzać inspekcje sprawdzające wprowadzenie standardów i wytycznych opracowanych przez rząd egipski.

Pierwszy etap trwający 10 dni od złożenia wniosku przez hotel, kosztujący 200 euro od kontroli, zakończony będzie wydaniem wstępnej zgody na prowadzenie działalności.

Kierownictwo hoteli będzie musiało się pisemnie zobowiązać, że obłożenie hotelu nie przekroczy 25 proc. i że wszystkie zawarte w umowie przepisy będą przestrzegane. Po podpisaniu dokumentu hotel otrzyma certyfikat podpisany przez firmę dokonującą inspekcji, Ministerstwo Turystyi i Starożytności Egiptu i EHA. Certyfikat będzie ważny przez rok, zać inspekcje będą przeprowadzane co kwartał.

Hotele nie będą mogły na razie oferować dodatkowych usług: plaarni sziszy, bufetów, wspólnych zabaw. W recepcji oraz w hallu będzie musiał być zachowany dystans 2 metrów między gośćmi. W hotelach będą udostępniane środki dezynfekujące a wszystkie powierzchnie będą regularnie dezynfekowane. Na basenach będzie mogła przebywać jednocześnie ograniczona liczba gości.

Od 1 czerwca planowane jest zwiększenie dopuszczalnego obłożenia do 50 proc.