ECTAA do ministra turystyki Egiptu: obowiązkowe testy to “duże rozczarowanie”

Paweł Niewiadomski PIT
Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki / fot. materiały prasowe

Prezes ECTAA Paweł Niewiadomski wysłał list do ministra turystyki Egiptu dr Khaleda Al-Ananiego. Wyraził w nim, w imieniu europejskich touroperatorów i agentów, rozczarowanie decyzją Egpicjan o wprowadzeniu od 1 września obowiązku wykonywania testów PCR przez turystów odwiedzających ten kraj. „To uniemożliwi odbudowanie turystyki do Egiptu” – czytamy w liście.

Prezes ECTAA Paweł Niewiadomski napisał:

„Od 1 września 2020 r. wszyscy podróżni, bez względu na ich narodowość i lotniczy port wjazdowy do Egiptu, będą musieli w ciągu 72 godzin przedstawić negatywny wynik testu PCR.

Popyt na Egipt wzrastał

Europejskie biura podróży i organizatorzy wycieczek bardzo dobrze to rozumieją, że władze Egiptu robią wszystko, co w ich mocy, aby podjąć odpowiednie środki w celu powstrzymania rozprzestrzenianie się COVID-19. Rzeczywiście potrzebne są wysiłki, aby zapewnić pasażerom przewidywalność i pewność sytuacji, szczególnie wobec wznowienia operacji lotniczych.

Egipt jako destynacja ma już duże szanse na rynku europejskim, szczególnie, że touroperatorzy wznowili loty do tego kraju. W niektórych krajach europejskich popyt na Egipt, region Morza Czerwonego jest bardzo wysoki. ECTAA uważa, że obowiązkowy test PCR dla wszystkich przybywających do Egiptu, niezależnie od kraju wyjazdu, jest przeszkodą w pozyskiwaniu turystów przez Egipt. Obawiamy się, że wielu touroperatorów zrezygnuje z działalności w tym miejscu.

Turyście zwrócą się ku innym kierunkom

Test PCR wykonany 72 godziny przed odlotem jest skomplikowanym zabiegiem wymagającym od podróżnych wzięcia jednego dnia wolnego od pracy, a wyniki są przekazywane po trzech dniach. Ponadto stanowi istotny dodatkowy koszt (około 150 euro na osobę). Odciąga to klientów, a także organizatorów wycieczek, od Egiptu i kieruje ich uwagę do innych turystycznych miejsc w regionie. I ostatecznie, nie daje żadnej gwarancji bezpieczeństwa, ponieważ podróżny może zostać zarażony w ciągu dwóch dni przed wyjazdem.

ECTAA pragnie poinformować, że europejska branża turystyczna jest rozczarowana tą decyzją, ponieważ uniemożliwia ona podjęcie wspólnych wysiłków w celu jak najszybszego unormowania interesów z Egiptem, klasycznym światowym kierunkiem turystycznym.”

Od 1 września Egipt przyjmie turystów tylko z testami

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center