Ecco Travel – wracają Jordania i Gruzja

Karolina Warzybok, prezes Ecco Holiday/fot. archiwum Ecco Holiday

Od czerwca do oferty poznańskiego touroperatora wracają wycieczki do Jordanii i Gruzji.

Karolina Warzybok, prezes zarządu Ecco Holiday, powiedziała: „Z uwagi na dotychczasowe ograniczenia, egzotyczne programy objazdowe były realizowane w mniejszej skali. Nasze grupy zima podróżowały przede wszystkim do Meksyku. Od pewnego jednak czasu, w ekspresowym tempie, zaczęły zapełniać się miejsca na wycieczki objazdowe do krajów, które złagodziły wymogi wjazdowe dla osób zaszczepionych. W czerwcu nasze grupy wyruszają m. in. do Jordanii i Gruzji. Mamy także szereg potwierdzonych terminów dla grup wylatujących na Islandię w lipcu i sierpniu.”

Jordania to jeden z hitowych kierunków Ecco Travel, a od czerwca kraj ten ponownie przyjmuje turystów. Program zwiedzania, oferowany przez Ecco Travel, nosi nazwę „Magia Jordanii” i do tej pory otrzymuje bardzo wysokie noty wśród klientów biura.
W ciągu 8 dni można zobaczyć między innymi starożytne zabytki Ammanu, Dżarasz (nazywany też Pompejami bliskiego Wschodu, z uwagi na doskonale zachowane obiekty architektoniczne z czasów rzymskich) czy Morze Martwe i skalne budowle Petry. Zwieńczeniem podróży jest zwiedzanie zamków na pustyni oraz będącego clou całej wyprawy, Wadi Rum.
Po otwarciu Jordanii na turystów, pierwszy termin 14 czerwca bardzo szybko wypełnił się miejscami. Kolejna grupa planowana jest na 9 lipca.

Poza Jordanią w najbliższych tygodniach wylatują także grupy do Gruzji i Namibii. W przypadku całej oferty egzotycznej, sprzedawanej pod marką Ecco Travel, poznański touroperator umożliwia klientom rezerwującym odleglejsze terminy na dokonanie bezkosztowych zmian, co z pewnością wspomaga decyzje o rezerwacji i pozwala na bezpieczne, długoterminowe planowanie.

Karolina Warzybok dodała: „Wśród zachowań klientów widać jeszcze jeden istotny jeden trend – często, rezerwując potwierdzony wyjazd, klienci od razu zakładają kolejną rezerwację na rok 2022, licząc na dalsze luzowanie zasad podróży i niejako nadrabiając ubiegły sezon, który nam wszystkim „uciekł”.

Powyższy schemat potwierdzają opinie ekspertów, którzy zauważają, że w określonych grupach nabywców, przy wcześniejszym braku możliwości realizacji planów zakupowych, doszło do kumulacji środków, co obecnie skutkuje mechanizmem kompensacji. Luzowanie obostrzeń w kolejnych krajach może tylko pogłębić ten trend.

Ecco Travel rozdało w Sylwestra nagrody z okazji 18-lecia