Ecco Travel – Korea Południowa wczoraj i dziś

Głównym punktem oferty w przypadku Korei Południowej jest siedmiodniowy program objazdowy, prezentujący kontrast między historią a nowoczesnością Korei. Programy oparte są o bezpośrednie przeloty realizowane przez PLL LOT. W trakcie zwiedzania grupy są pod opieką doświadczonych pilotów, co jest znakiem firmowych wszystkich programów, realizowanych przez Ecco Travel.

Zwiedzanie Korei Południowej z Ecco Travel rozpoczyna się od Seulu, stolicy kraju. Nowoczesna metropolia współgra z wizerunkiem Korei Południowej jako państwa będącego jednym z potentatów nowoczesnych technologii. Seul, znajduje się w centralno-zachodniej części kraju. Miasto położone jest na południe od strefy zdemilitaryzowanej i leży nad rzeką Han. Południowi Koreańczycy lubią porównywać stolicę swojego państwa do pięknego odbicia w lustrze – jego piękno jest olśniewające, ale nieuchwytne.

Ośrodek studiów konfucjańskich i najstarsze obserwatorium w Azji Wschodniej

Wyruszając poza stolicę, można poznać historię Korei i to w fascynującym wymiarze. Pierwsze wzmianki o zorganizowanych formach państwowości na Półwyspie Koreańskim pochodzą z roku 2333 p.n.e. Historia ta zatem sięga czasów, w których w odległym Egipcie powstały piramidy. Kolejny punkt na trasie programu to Andong. Jest to nieduże miasto w prowincji Gyeongsanngbuk. Za czasów dynastii Joseon był tu ośrodek studiów konfucjańskich. Jedną z największych atrakcji wycieczki jest Andong Hahoe, tradycyjna wioska z XVI wieku, zbudowaną w kształcie kwiatu lotosu. Od 2010 roku znajduje się ona światowej liście zabytków UNESCO. Dalej wyjazd do Gyeongju, które ma bogatą historię, a między VII a X wiekiem było stolicą państwa Silla. Z tamtego okresu zachowały się m.in. fundamenty pałacu, dawne obserwatorium astronomiczne i kamienna pagoda Punhwangsa, pochodząca z VII wieku. W rejonie miasta odkryto też wiele starożytnych grobowców. Na koniec zwiedzanie Pusan, największe miasto portowe w Korei Południowej. Wśród wybranych punktów programu znalazła się też wycieczka do obserwatorium Cheomseongdae z 632 roku, będącego kamienną bryłą przedstawiającą 362 dni roku księżycowego. Miejsce to jest uważane za najstarsze zachowane obserwatorium w Azji Wschodniej.

Wyjazdy łączone w Ecco Travel

Biuro podróży liczy, że w niedługim czasie będzie mogło powrócić do swojej oferty tzw. wyjazdów łączonych, w których turyści mogą odwiedzić dwa lub więcej państw. Swego czasu opracowali wycieczki, których programy obejmowały np. Koreę Południową i inny kierunek, na przykład Chiny. W ciągu kilkunastu dni uczestnicy mają wówczas okazję odkryć i porównać ze sobą dwa ciekawe miejsca, których historia przeplata się na przestrzeni wieków. Tego typu programy, oferujące solidną dawkę Azji, zawsze cieszyły się dużą popularnością.

Obecnie program „Korea Południowa – wczoraj i dziś” oferowana jest w cenie od 7599 zł. Dostępne terminy sięgają maja 2023 roku. Program łączony Chiny i Korea to koszt od 7 779 zł. Realizacja terminów dostępnych w ofercie będzie możliwa w zależności od warunków wjazdowych do Chin.