Ecco Holiday zwróci klientom 100 proc. wpłat

Logotyp Ecco Holiday

Poznański touroperator uruchamia proces zwrotów za niezrealizowane wycieczki z powodu pandemii. Biuro odda swoim klientom 100 proc. wpłaconych pieniędzy. Firma nie będzie korzystać z pomocy rządowej i brakujące środki pokryje z funduszy własnych.

Touroperator oferujący wyjazdy pod znanymi markami Ecco Holiday i Ecco Travel rozpoczyna proces zwrotów zgodnie z tzw. tarczą antykryzysową. Dotyczy to wyjazdów, które nie mogły zostać zrealizowane z powodu pandemii, a które były objęte umowami po 28 lutego 2020 r. Wszyscy klienci, których dotyczą te regulacje, otrzymają pełen zwrot środków wpłaconych na poczet organizacji imprezy.

Aleksandra Olechnowicz, Marketing i PR Manager, powiedziała: “180 dni, które biura podróży otrzymały na mocy ustawy na zwrot pieniędzy klientom, były nam potrzebne na rozliczenia z kontrahentami: przewoźnikami, hotelami, agentami lokalnymi, firmami transferowymi. Od momentu zamrożenia turystyki napotkaliśmy na wiele utrudnień. Pozamykane hotele, linie lotnicze z niedostępną infolinią, zawieszone działalności lokalnych firm nie ułatwiały sytuacji. Dzięki wytężonej pracy oraz przy pomocy lokalnych agentów na destynacjach, udało nam się odzyskać większość pieniędzy za rezerwacje naszych klientów. Obecnie trwa jeszcze proces zwrotów z linii lotniczych, a część opłaconych świadczeń na destynacjach mamy do wykorzystania w przyszłości. Niezależnie od tego naszym klientom zwrócimy 100 proc.wpłaconych pieniędzy, a brakujące środki pokryjemy z własnych funduszy. Bardzo dziękujemy wszystkim zrozumienie. Zdajemy sobie sprawę, że ta nadzwyczajna sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy była trudna dla wszystkich ogniw turystycznego łańcucha.”

Ecco Holiday nie planuje korzystać z rozwiązań pomocowych dotyczących kredytowania wypłat, nad którymi obecnie prowadzone są prace. Firma nie potrzebuje środków pieniężnych z zewnątrz i swoje zobowiązania wobec klientów pokryje z własnego budżetu. Spółka od lat prowadzi działania biznesowe także poza branżą turystyczną, dzięki czemu ani proces zwrotów, ani dalsze ograniczenia ruchu turystycznego nie będą miały wpływu na funkcjonowanie biura niezależnie od tego, jak długo będą trwały. Ecco Holiday należy do grupy kapitałowej działającej na rynku finansowym.

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center