Ecco Holiday: kameralne spotkania dla agentów z czterech polskich miast

Touroperator zorganizował cykl kameralnych spotkań dla agentów turystycznych. Głównym tematem były nowości, jakie oferuje Ecco Travel oraz prezentacja Ras Al Khaimah – kierunku z niezliczoną ilością atrakcji. W spotkaniach udział wzięło około 80 przedstawicieli biur podróży.

Spotkania zostały zorganizowane w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Katowicach. Nowości, jakie można znaleźć w ofercie organizatora przedstawił agentom Maurycy Czuba.

Nowości w ofercie

Ecco Holiday po wprowadzeniu systemu BlueVendo odnotowało wzrost zainteresowania kierunkami wypoczynkowymi w Europie o 70 proc. w stosunku do 2019 r. Od momentu wprowadzenia nowego systemu rezerwacji, potwierdzalność wycieczek wynosi 98 proc. W poprzednich latach liczba ta wyniosła 60 proc.

„Dynamiczne pakietowanie pozwala nam na dwu i trzydniowe wyjazdy cieszące się dużym zainteresowaniem. Pandemia, która wymusiła zmiany, więc zdarzają nam się również pobyty trzytygodniowe lub miesięczne” – mówi Joanna Rafa, product manager w Ecco Holiday.

Topowe kierunki Ecco Holiday

Największym sprzedażowym hitem biura w tym momencie jest Grecja. Na drugim miejscu Cypr, a na kolejnych miejscach znalazła się Hiszpania, Bułgaria oraz Turcja. Dużym zaskoczeniem dla touroperatora okazał się ostatni z wymienionych kierunków, ponieważ w 2019 roku nie występował on nawet w ich ofercie. W kolejnym roku Turcja znalazła się na drugim miejscu, a rok temu uplasowała się na pierwszej pozycji.

„Obecnie, to Kreta jest naszym numerem jeden i jest dużym zaskoczeniem dla nas. W planach mamy przygotowanie oferty na produkty łączone, czyli Kreta wschodnia z zachodnią, połączenie z mniejszymi wyspami takimi jak Santorini czy Mykonos. Takie łączenie jest związane z wieloma zapytaniami o wyjazdy szytymi na miarę. Jedynym ograniczeniem w tym momencie tak naprawdę jest budżet” – dodaje Joanna Rafa.

Wyjazdy potwierdzone od dwóch osób

Wśród nowości, która wynikła z konieczności wywołanej przez pandemię jest wycieczka potwierdzona od dwóch osób. Dotyczy to kierunków europejskich, gdzie numerem jeden jest Rzym i Watykan. Atutem tego programu są zarezerwowane wcześniej bilety do popularnych atrakcji, które pozwalają na uniknięcie stania w długich kolejkach. Turyści wraz z pilotem mają możliwość wejścia do obiektów osobnym wejściem. Kolejną nowością jest też Paryż, który wcześniej funkcjonował jedynie w wersji wypoczynkowej. Obecnie klient sam może pakietować, to co będzie chciał zwiedzić na miejscu.

Ecco Holiday: przede wszystkim pakiety dynamiczne. Wśród nowości Panama i Korea Płd.