easyJet przygotowuje aplikację na Apple Watch

archiwum easyJet

Aplikacja Apple Watch, będzie dostępna już od 24 kwietnia. Obok standardowej funkcji mierzenia czasu, inteligentny zegarek Apple Watch będzie oferował swoim użytkownikom szereg funkcjonalności związanych z zainstalowanymi na nim aplikacjami.

Nowa aplikacja dostarczy podróżnym informacji na temat lotów w czasie rzeczywistym oraz ułatwi korzystanie z najbardziej popularnych i pożądanych usług linii – umożliwi m.in. jeszcze wygodniejsze korzystanie z kart pokładowych, które będą zapisane w indywidualnym dla każdego pasażera Passbook’u. W momencie premiery aplikacja będzie dostępna w pięciu wersjach językowych.

Interfejsy Glances – nowa funkcja Apple Watch, przypomni pasażerom o kluczowych elementach podróży. Otrzymają oni bezpośrednio na inteligentny zegarek powiadomienia dotyczące przygotowania do podróży, informacje na temat odprawy, bieżących kursów lokalnych walut, informacje pogodowe z miejsca przylotu i status lotu w czasie rzeczywistym. Ostatnia z wymienionych funkcji jest już dostępna w popularnym narzędziu Flight Tracker na stronie easyJet. Pasażerowie korzystający z aplikacji Apple Watch będą informowani również o czasie pozostałym do wylotu.

Nowa aplikacja easyJet pozwoli także użytkownikom na bieżąco publikować informacje na Twitterze i Facebooku na różnych etapach podróży, bezpośrednio z ekranu zegara. Oprócz standardowych postów, użytkownicy będą mogli również udostępniać odliczanie do wylotu oraz pogodę, jaka panuje w miejscu przylotu.

James Millett, szef działu Digital w easyJet, powiedział: „Nasi pasażerowie chętnie korzystają z obecnie dostępnej aplikacji easyJet. Jesteśmy pewni, że wielu z nich przetestuje również aplikację dostępną na Apple Watch. Nieustannie poszukujemy nowych sposobów na ulepszenie naszej oferty i ułatwienie podróży, a aplikacja na Apple Watch jest tego najlepszym przykładem.”