Dziesięciodniowy wyjazd do Korei Południowej z Opal Travel

Biuro Opal Travel głównie specjalizuje się w oryginalnych wyjazdach dla małych grup. Miejsca, do których wysyła swoich klientów są uznawane za jedne z najbardziej wyjątkowych atrakcji turystycznych. Dotyczy to również podróży do Korei Południowej.

Koreańczycy nazywają swoją ojczyznę „krajem porannej ciszy”. W Korei praktycznie w każdym miejscu można doświadczyć spokoju na łonie natury: w samotnych klasztorach Gór Diamentowych, na wyspie Czedżu, w tradycyjnych wielowiekowych wioskach. Korea to nieodkryty jeszcze przez turystów, swoisty klucz do poznania kultury Azji.

Wyjazdy już od kwietnia

Na stronie biura widnieją terminy wyjazdów, które zostały zaplanowane na 2022 rok. Pierwszy z nich rozpoczął się w weekend majowy, drugi będzie miał miejsce w czerwcu, a ostatni we wrześniu. Dodatkowo biuro podróży może przygotować oferty w inne, dogodne dla klientów terminy.

Świątynia Sinheung, Góry Diamentowe i medytacja

Wycieczka rozpoczyna się od całodniowego zwiedzania stolicy Korei Południowej transportem publicznym. Uczestnicy będą świadkami ceremonii zmiany warty pałacowej oraz wezmą udział w spacerze po pasażu z wyrobami tradycyjnego rękodzieła. Pierwszy dzień kończy wizyta w zespole świątynnym Ingwansa – jednym z najważniejszych centrów szamanistycznych w kraju. W programie koreańskiej wycieczki znajduje się także zwiedzanie regionu Gór Diamentowych, Parku Narodowego Seoraksan, czy też najstarszej świątyni Zen w kraju – Sinheung. Przewidziano również czas na zapoznanie się z tajnikami tradycyjnej medytacji Zen – Chamseon.

Klasyczne miejsca: Seul, Busan i wyspa Jeju

W programie wycieczki do Korei Południowej nie brakuje najpopularniejszych punktów zwiedzania, które polecane są podczas pierwszej wizyty w tym kraju. W Seulu przede wszystkim postawiono na zwiedzanie królewskich pałaców, a także nowoczesnego centrum miasta. Natomiast wyjazd kończy pobyt na wyspie Czedżu, gdzie na turystów czeka wiele oryginalnych atrakcji. Podczas całodniowej wycieczki po wyspie można podziwiać wodospad Cheonjiyeon, skorzystać z usług lokalnego targu z działem ryb i owoców morza, udać się do wioski Seongeup, w której zwiedzane są stare domostwa wykonane z kamieni powstałych z wulkanicznej lawy, obejrzeć skały Seopjikoji na wschodnim wybrzeżu wyspy oraz wulkany Sangumburi i Seongsan Ilchulbong.

Wyjazd z Opal Travel

Opal Travel jest jednym z doświadczonych touroperatorów działających na polskim rynku turystycznym. Przygotowywane przez firmę oferty wypraw obejmują niemal cały świat. Oprócz nietypowych wyjazdów organizują także imprezy o charakterze biznesowym i motywacyjnym. Specjalizują się również w wyjazdach szkoleniowych, integracyjnych i konferencjach. Unikalne wyprawy, profesjonalni i doświadczeni piloci oraz odpowiednio dobrane lokalizacje noclegów dodają smaku każdej z podróży.

Pełną ofertę wycieczki organizowanej przez Opal Travel do Korei Południowej można znaleźć na stronie internetowej biura podróży. Dodatkowo po zapisaniu się na newsletter klient otrzymuje krótki poradnik dotyczący Korei Południowej.