Dzień Dziecka na Gubałówce

archiwum PKL

1 czerwca Polskie Koleje Linowe zapraszają rodziny z dziećmi na całodniowe atrakcje. Będzie wszystko to, co dzieci lubią najbardziej: pokazy iluzji, wata cukrowa, kolorowe balony i bańki mydlane, Festiwal Kolorów, a przy sprzyjającej pogodzie chętni będą mieli wyjątkową okazję wznieść się balonem nad Gubałówką.

Dzień Dziecka przy górnej stacji ośrodka PKL Gubałówka rozpocznie się o godz. 10:00. Wtedy też dla dzieci i dorosłych rusza pumptrack, czyli specjalnie przygotowany tor rowerowy o falistej nawierzchni z wyprofilowanymi zakrętami i małymi skoczniami. Te ostatnie ułożone są w odstępach umożliwiających utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Pumptrack skierowany jest nie tylko do rowerzystów, ale także do osób jeżdżących na deskorolkach, hulajnogach czy rolkach. Trzeba pamiętać, by na pumptrack zabrać własny sprzęt.

W przerwie sportowych atrakcji PKL zapraszają na watę cukrową, malowanie twarzy, do zdjęć w fotobudce czy na pokazy baniek mydlanych i balonowe ZOO. Zabawa będzie się odbywała przy rytmach muzyki granej przez DJ-ów.

Niepowtarzalnych emocji dostarczy występ iluzjonisty Dawida Wilczyńskiego, specjalizującego się w iluzji scenicznej. Jego pokazy wprowadzą uczestników zabawy w zaczarowany świat magii, na scenie wydarzą się rzeczy wręcz niemożliwe: przedmioty będą znikać i pojawiać się w najmniej spodziewanych miejscach.

Po południu, przy sprzyjającej pogodzie, chętni uczestnicy zabawy będą mieli wyjątkową okazję wznieść się na kilka minut balonem nad Gubałówką.

Dla odwiedzających Gubałówkę w Dniu Dziecka PKL zorganizowały także Festiwal Kolorów. Impreza cieszy się coraz większą popularnością w Polsce i przyciąga co roku tysiące ludzi w różnym wieku. Jej zasady są proste – tłum ludzi w tym samym momencie podrzuca do góry różnokolorowy proszek, który tworzy ogromną barwną chmurę, opadającą na zebranych. W zeszłorocznej edycji Festiwalu Kolorów na Gubałówce udział wzięło około dwóch tysięcy osób. Święto Kolorów zacznie się o godz. 15:00 na Plaży Gubałówka przy górnej stacji kolei PKL.

Dla uczestników zabawy, którzy nie przekroczyli 15 roku życia PKL przewidziały 1 czerwca w kasach przy dolnej stacji specjalne, promocyjne ceny biletów na przejazd koleją linowo – terenową na Gubałówkę. Młodzież powyżej 15 lat może skorzystać z promocji po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej.

Harmonogram Dnia Dziecka na Gubałówce:

10:00 Rozpoczęcie imprezy
10:00 – 18:00 Pumptrack, czyli tor rowerowy dla dzieci i dorosłych
10:30 – 14:30 Darmowa wata cukrowa
11:00 – 18:00 Malowanie twarzy
11:30 – 18:00 Balonowe zoo i pokazy baniek mydlanych
12:00 – 15:00 Fotobudka
12:00 – 15:00 Muzyka DJ
12:00 – 14:00 Występ dziewczynek z Grupy Tanecznej Fitness pod Tatrami
12:15 – 13:30 Pokaz fantomów i szkolenie z pierwszej pomocy
13:00 – 14:30 Występ iluzjonisty Dawida Wilczyńskiego
15.00 – 19:30 Festiwal Kolorów na Plaży Gubałówka przy dolnej stacji kolei PKL
17:00 – 20:00 Wznoszenie się balonem nad Gubałówką (w zależności od warunków pogodowych)