Dzieci mają łatwiej w samolotach UIA

archiwum UIA

Linie Ukraine International Airlines udostępniają opcję podróżowania dziecka bez opieki dorosłych (UM) na wszystkich swoich rejsach. Od 4 lipca linia obniżyła ceny za usługę opieki nad niepełnoletnim dzieckiem podróżującym naszymi samolotami do 20, 60 i 80 euro odpowiednio na rejsach krajowych wewnątrz Ukrainy, rejsach średniego zasięgu, oraz rejsach długo dystansowych. Dodatkowo posiłek dla dziecka jest wliczony w cenę usługi.
Aby zarezerwować usługę przelotu dziecka bez opiekuna (od 5 do 17 lat) wymagany jest kontakt z naszym biurem obsługi pasażera lub Contact Center w Kijowie. Istnieje też możliwość wykupienia tej usługi na lotnisku przed odlotem. Opłata za opiekę nad dzieckiem, które nie skończyło 16 roku życia obowiązuje na rejsach międzynarodowych oraz do ukończenia 14 roku życia podróżującego na rejsach krajowych na Ukrainie.
W przypadku podróży dwójki dzieci bez opieki na rejsach międzynarodowych UIA posiadających wspólną rezerwację, opłata za opiekę będzie pobrana tylko za jedno dziecko, jednocześnie oferując usługę opieki w czasie podróży dla obu niepełnoletnich dzieci.
Uczestnicy Programu Panorama Club mogą wykorzystać swoje mile bonusowe jako opłata za usługę kontaktując się z biurem obsługi pasażera lub Contact Center w Kijowie co najmniej 24 godziny przed rozkładowym odlotem. Niepełnoletni pasażerowie lecąc z nami również otrzymają mile bonusowe Panorama Club zarówno za przelot jak i za wykorzystane usługi dodatkowe jak przelot nieletniego bez opieki czy wcześniej opłacony bagaż.

Evgeniya Satska, szefowa działu prasowego linii UIA, powiedziała: “Usługa przewozu nieletniego dziecka bez opieki dorosłego jest popularna zarówno wśród rodziców i opiekunów a także szkół czy ambasad i pomimo faktu, że wiele linii lotniczych przestało oferować przewóz nieletnich bez opieki, UIA nie tylko usprawniło tę ofertę ale również obniżyło opłaty. Personel UIA zadba o to, aby przekazane nam do opieki dziecko bezpiecznie i przyjemnie odbyło całą podróż od odprawy, przez przesiadki w Kijowie, aż do spotkania z wyznaczonym opiekunem na lotnisku docelowym.”