Dubaj zaprasza na atrakcje 2020 roku

Burj Khalifa/fot. archiwum DTCM

W tym roku najbardziej rozpoznawalny budynek Dubaju i najwyższy budynek świata – Burj Khalifa – obchodzi 10. urodziny. To tylko jedno z wydarzeń, w których warto uczestniczyć w 2020 roku w Dubaju.

Dubai Fast Festival

Powraca kolejna edycja Dubai Food Festival. Potrwa aż 18 dni: od 26 lutego do 14 marca 2020 roku. To prawdziwe święto gastronomii i jedyny festiwal kulinarny na Bliskim Wschodzie, odbywający się na terenie całego miasta. Na uczestników czekają liczne promocje kulinarne oraz różnorodne wydarzenia, promujące unikatową ofertę kulinarną Dubaju.

Taste of Dubai

Taste of Dubai to trzydniowe, pełne rozmachu wydarzenie, podczas którego prezentują się szefowie kuchni, najlepsze restauracje i wiodące marki na rynku żywności i napojów. Kolejna edycja odbędzie się w dniach 12–14 marca 2020 roku w Dubai Media City Amphitheatre.

Art Dubai 2020

Międzynarodowe targi sztuki Art Dubai przyciągają artystów, wystawców i kolekcjonerów z całego świata. To jedno z najważniejszych wydarzeń w Dubaju związanych ze sztuką. Podczas targów prezentują się także nowe, nieodkryte jeszcze talenty. Tegoroczna 14. edycja odbędzie się w dniach 25–28 marca 2020 roku w Madinat Jumeirah.

Ramadan w Dubaju

Święty miesiąc Ramadan to idealny czas, w którym można poznać miasto od zupełnie innej strony. W tym czasie organizowanych jest wiele unikatowych wydarzeń oraz spotkań. Jest to również doskonała okazja do odkrywania lokalnej kultury. W tym roku Ramadan rozpocznie się 24 kwietnia.

Rezygnacja z plastików

Warto podkreślić, że międzynarodowe dubajskie lotnisko DXB od 1 stycznia 2020 roku zrezygnowało z korzystania z jednorazowych plastikowych artykułów. Dotyczy to sztućców, słomek i toreb na zakupy we wszystkich sklepach i restauracjach. Drugi port lotniczy w Emiracie –  Dubaj-Al Maktoum (DWC) również wyeliminuje artykuły plastikowe jednorazowego użytku, zmniejszając ich zużycie o 5500 ton każdego roku.

Bezpłatna woda

Od tego roku wszystkie dubajskie restauracje i hotele w celu zmniejszenia ilości plastiku od będą oferować gościom nieodpłatnie filtrowaną wodę jako alternatywę dla wody butelkowanej.

Inwestycja Route 2020

Route 2020 to projekt przedłużenia o 15 km dubajskiego metra, aby ułatwić komunikację podczas Expo 2020. Metro będzie zatrzymywać się przy: The Gardens, Discovery Gardens, Al Furjan, Jumeirah Golf Estates i Dubai Investment Park, z końcową stacją na terenie Expo 2020. Otwarcie planowane jest na maj 2020 czyli na 5 miesięcy przed otwarciem Expo. W ciągu godziny w jednym kierunku metro będzie mogło przewieźć 23 000 pasażerów. Szacuje się, że dziennie metro przewiezie 125 000 ludzi. Budowany odcinek będzie obsługiwał teren Expo 2020 oraz jego okolice: od Expo Village po Expo Mall w kierunku zachodnim i Expo Yard w kierunku wschodnim.