Dubaj – w tym roku przybędzie 2 400 pokoi hotelowych

materiały prasowe

Jak donosi ostatni raport The Abu Dhabi Hotel Market Summary, do końca tego roku w Dubaju przybędzie 2 400 nowych pokoi hotelowych.

W II kwartale na wyspie Ala Maryah otwarto hotel Four Seasons z 200 pokojami a do końca roku planowane jest otwarcie obiektów z 2 200 pokojami.
Raport prognozuje, że do końca 2019 roku Dubaj będzie dysponowac prawie 26 tysiącami pokoi. Liczba gości hotelowych w maju 2016 roku wzrosła w porównaniu z analogicznym okresie roku ubiegłego 11 proc.
Do końca tego roku otwarte będą jeszcze hotele: Grand Hyatt Abu Dhabi Hotel & Residences Emirates Pearl, Gloria Downtown Hotel i Bab Al Qasr.
Najwcześniej bo w III kwartale będzie otwarty Bab Al Qasr z 677 pokojami.

Francois Kassab, Chief Operating Officer, Millennium & Copthorne Middle East and Africa, z firmy – właściciela hotelu, powiedział: “Nasz pierwszy hotel w regionie powstał w Abu dabi w 2002 roku i od tej pory mocno zaznaczamy sowja obecność z regionie – mamy 27 obiektów w regionie i trzy w samym Abud Dabi. Turystyka w Abud Dabi rozwija się w imponującym tempie, w ubiegłym roku odnotowano 4,1 mln turystów (wzrost o 18 proc.). Nasz nowy hotel Bab al Qasr z widokiem na wody morskie i Pałac Prezydencki zmini linię horyzontu w ASbu Dabi i będzie miejscem na luksusowy wypoczynek.”