Dubaj: prawie 4 mln odwiedzających w I kwartale 2022 i pierwsze miejsce na świecie pod względem obłożenia hoteli

fot. materiały prasowe

Miasto osiągnęło najlepszy wynik za I kwartał od dwóch lat, odnotowując 214-procentowy wzrost odwiedzin rok do roku. Emirat skutecznie dąży do zamierzonego celu, aby stać się najczęściej odwiedzanym miejscem na świecie.

W okresie od stycznia do marca 2022 r. miasto przyjęło 3,97 mln międzynarodowych turystów korzystających z noclegów. W porównaniu z 1,27 mln w analogicznym okresie ubiegłego roku oznacza, to wzrost odwiedzin o 214 proc. rok do roku. Dubaj zajął również pierwsze miejsce na świecie pod względem obłożenia hoteli w pierwszym kwartale 2022 roku, osiągając wynik 82 proc.

Znaczny wzrost liczby odwiedzających

„Wyjątkowy wzrost liczby odwiedzających świadczy o tym, że Dubaj jest na czele globalnego ożywienia turystyki. Wyniki te świadczą o zdolności emiratu do opracowania nowej, atrakcyjnej oferty w zmienionym środowisku globalnym i stworzenia innowacyjnych ofert, które zaspokoją potrzeby i preferencje najbardziej wymagających podróżnych z całego świata” – skomentował szejk Hamdan bin Mohammed, książę Dubaju.

Według najnowszych danych opublikowanych przez Departament Gospodarki i Turystyki Dubaju (DET) na trwających w Dubaju targach Arabian Travel Market (ATM), liczba przyjazdów zagranicznych w pierwszym kwartale br. była najlepsza od czasu globalnej pandemii, co stwarza wyraźną drogę do osiągnięcia przez miasto upragnionego celu, jakim jest zdobycie pozycji najczęściej odwiedzanego miejsca na świecie.

„Ponadto ogromna różnorodność odwiedzających odzwierciedla atrakcyjność Dubaju jako miejsca docelowego, które łączy różne narodowości, regiony i kontynenty, a także jego rosnący status jako miasta, które stanowi pomost między światowymi rynkami i kulturami” – dodał.

Marzec 2022 roku był szczególnie wyjątkowym miesiącem pod względem przyjazdów turystycznych po pandemii, ponieważ miasto przyjęło 1,78 miliona gości z zagranicy, co stanowi 11-procentowy wzrost w porównaniu z liczbą odwiedzin sprzed pandemii. W marcu 2019 r. miasto przyjęło 1,61 mln gości korzystających z noclegów. Imponujące wyniki Dubaju w I kwartale 2022 r. obejmują również znakomite wyniki hoteli, które odnotowały znaczny wzrost w kluczowych wskaźnikach dotyczących gościnności.

ATM: turystyka międzynarodowa w 2023 wróci do stanu sprzed pandemii