Dubaj: największy na świecie kryty park rozrywki – za darmo

archiwum IMG Worlds of Adventure

IMG Worlds of Adventure w Dubaju, największy na świecie parku rozrywki pod dachem będzie świętował 31 sierpnia swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji pierwszych 365 gości, którzy dotrą do wejścia, wejdzie za darmo.

 

Dodatkowo, urodzeni 31 sierpnia mogą liczyć na 50 proc. zniżkę. Wszystkich gości przywitają tego dnia parada, pokazy tańca, imprezy.

IMG Worlds – największy kryty park rozrywki na świecie. Podzielony jest na pięć stref: MARVEL, Cartoon Network, Lost Valley – przygoda dinozaurów, Nawiedzony hotel i IMG Boulevard .
Obiekt jest klimatyzowany a na jego powierzchni zmieściłoby się 12 pełnowymiarowych boisk piłkarskich.
Każdy, a zwłąszcza najmłodsi goście, znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. W każdej strefie goście mają szanse przejechać jedną niesamowitych kolejek. Najszybsza jest kolejka górska Velociraptor, której wagoniki rozpędzają się w ciągu 2,5 sekundy do prędkości 100 kilometrów na godzinę. Do wytrzymania w nich są aż cztery okrążenia

Za to wagoniki kolejki Thor Thunder Spin wirują jak szalone, jednocześnie unosząc się i opadając, przewracając do góry nogami. Pasażerów atakuje straszny Loki, ratuje Thor.

Z kolei walkę Atomówek z robotem Mojo Jojo goście mogą obejrzeć z wagoników kolejki o nazwie Atomówki. Tutaj również wagoniki obracją się o 360 stopni.

Innej rywalizcji gościę są uczestnikami na Spider-Man Doc Ock’s Revenge – jeżdżą tutaj dwie kolejki — czerwona Spider-Mana i zielona Doktora Octopusa. Ich wagoniki obracają się, mknąc przez panoramę Nowego Jorku i znikają w ciemnym tunelu, gdzie rozpoczyna się walka.

Nazwę Predator nosi kolejka wspinająca się i nagle opadająca a także zmieniająca kierunek jazdy pod kątem prostym. Na pewno to najbardziej stromy zjazd w parku.

Aż 69 dinozaurów zgromadzono w strefie Forbidden Territory. Wagoniki przypominają terenowe Land Rovery, goście jadą mniejszym niż w przypadku pozostałych kolejek tempem i szukają ukrytych w gąszczu dinozaurów.

Komu mało wrażeń, powinien odwiedzić dom grozy – The Haunted Hotel. To idealne miejsce dla wielbicieli wszelkiego rodzaju horrorów, duchów, żywych trupów. Kto lubi krzyczeć ze strachu, tuaj zedrze gardło.

Swoje miejsce mają także zupełne maluchy. To Lazy Town. Wbrew nazwie nic tutaj nie dzieje się leniwie. Wszędzie ruch i krzyk małych gości. Wspinają się po niezliczonych drabinakch sznurowych, biegają po mostkach.

Goście w każdym wieku odwiedzają Live Stage Show, gdzie aktorzy ulubionego programu Cartoon Network tańczą na scenie.

Uzupełnieniem tych a także innych atrakcji jest 28 oryginalnych restauracjii, 25 punktów sprzedaży detalicznej oraz 12-ekranowy nowoczesny multipleks Novo Cinema z ekranem IMAX i dwoma kinami VIP.