Dubaj – kolejna edycja festiwalu kulinarnego

archiwum DCTM

Dubai Food Festival (DFF) powraca z kolejną edycją Hidden Gems czyli konkursem na najlepsze obiekty gastronomiczne w mieście. Na konkursowej liście jest 40 najlepszych punktów wybranych przez mieszkańców Dubaju.

Każda restauracja dla swoich klientów przygotowała specjalne konkursowe menu o wartości 35 dirhamów. Na tegorocznej liście znajdują się zarówno znane tradycyjne restauracje w dzielnicach Al Muraqqabat, Al Rigga i Al Karama, jak i nieodkryte jeszcze gastronomiczne perełki prezentujące kuchnie z całego świata, a także kuchnię wegańską i bezglutenową.

Partnerem DFF jest kulinarna aplikacja Zomato, przez którą można głosować na swoje ulubione restauracje i kawiarnie.
Należy jedynie zalogować się na stronie www.dubaihiddengems.com i wybrać z listy swojego kandydata. Dziesięciu szczęśliwców wygra 1000 dirhamów i roczne członkostwo Zomato Gold. Głosowanie trwa do 25 lutego, a lista 10 najlepszych restauracji zostanie ogłoszona 2 marca.

Nowa atrakcja Dubai Food Festival

Nowością podczas tegorocznej edycji DFF jest Foodie Experiences, który pozwoli jeszcze aktywniej uczestniczyć w dubajskim festiwalu.

W ramach wydarzenia będzie można wziąć udział między innymi w kursach gotowania prowadzonych przez najlepszych szefów kuchni, kulinarnych wycieczkach tematycznych oraz warsztatach gotowania z dietetykami.

Więcej szczegółów na stronie dubai.platinumlist.net/dff_foodie_experiences

Coraz więcej restauracji

W Dubaju w zeszłym roku zostało otwartych 641 restauracji i 468 kawiarni.

Pod koniec 2018 r. w mieście funkcjonowało łącznie 11 813 obiektów gastronomicznych (o 10 proc. więcej niż w 2017 r.). Najwięcej jest w dwóch najstarszych częściach miasta – w Bur Dubai – 7 312 oraz w Deira – 4 457. W całym sektorze gastronomicznym zatrudnionych jest 151 127 pracowników.