Dubaj – już wkrótce otwarcie najwyżej położonego na świecie basenu

fot. archiwum DTCM

Podniebny salon z basenem typu infinity, położony na 50. piętrze wieżowca Nakheel’s Palm Tower, zostanie otwarty w połowie listopada 2021 roku dla amatorów kąpieli na wysokościach.

Aura Skypool, znajdujący się na wysokości 200 metrów nad ziemią, to najwyżej na świecie położony basen typu infinity, z którego roztacza się panoramiczny widok na całe miasto. Jest to też jedna z najbardziej wyczekiwanych atrakcji turystycznych w regionie. Już od połowy listopada, goście będą mogli podziwiać 360-stopniowy widok na główne atrakcje Dubaju, w tym Palm Jumeirah, Burj Al Arab, Burj Chalifa i Ain Dubai, a także odpoczywać w basenie infinity i w hotelowej strefie relaksu. Aura Skypool przenosi swoich gości na 50. piętro wieżowca The Palm Tower, tworząc tam podniebny wodny raj.

Ten nowy, obowiązkowy punkt na mapie turystycznych atrakcji Dubaju, dzieli się na strefę tarasową (Pool Deck), która płynnie przechodzi w część restauracyjno-barową (Lounge & Bar). Bujna zieleń i naturalne elementy wystroju, połączone z najwyższej klasy materiałami tworzą elegancką oazę relaksu, w której kwitnie życie towarzyskie.

Kompleks Aura będzie otwarty codziennie od godziny 10:00 aż do zmroku, gwarantując swoim gościom niezapomniane doświadczenia. Taras o powierzchni 750 metrów kwadratowychjest esencją całego projektu Aura. Relaksując się na eleganckich, wygodnych leżakach i fotelach wykonanych na specjalne zamówienie, goście będą mogli podziwiać i uwieczniać na fotografiach niezwykłą 360-stopniową panoramę Dubaju.

fot. archiwum DTCM

Antonio Gonzalez, dyrektor generalny firmy Sunset Hospitality powiedział „Aura, na tle innych atrakcji turystycznych Dubaju i całyego świata, wyróżnia się swoim niepowtarzalnym charakterem dzięki wspaniałemu panoramicznemu widokowi na najbardziej rozpoznawalne miejsca, począwszy od sztucznej wyspy Palm Jumeirah (która w tym roku obchodzi swoje 20. urodziny) po Burj Al Arab, Burj Chalifa i Ain Dubai – wszystkie te wspaniałe obiekty są w zasięgu wzroku i tworzą wyjątkową wizytówkę Dubaju”.

Omar Khoory, główny dyrektor ds. zasobów w firmie Nakheel, dodał „Z radością oddajemy do użytku tak wyjątkowy obiekt, który już wcześniej bił światowe rekordy. Aura dla The Palm Tower, jednego z najbardziej prestiżowych wieżowców wykonanych przez Nakheel na wyspie Palm Jumeirah, to prawdziwa wisienka na torcie. Poza niezapomnianym doświadczeniem, jakim jest kąpiel w najwyżej na świecie położonym basenie infinity, AURA to także możliwość poznania panoramy wyspy Palm Jumeirah i jej okolic z zupełnie innej perspektywy, podkreślającej stale rosnącą atrakcyjność turystyczną Dubaju”.

Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds w Dubaju – otwarcie 14 października