Dolny Śląsk – powstała mapa bazy noclegowej

archiwum DOT

Wydział Turystyki Urzędu Marszałkowskiego przy współpracy z Dolnośląską Organizacją Turystyczną wydał mapę zawierającą lokalizacje obiektów noclegowych na Dolnym Śląsku.

Darmowy informator z mapą Dolnego Śląska, z naniesioną na niej bazą obiektów noclegowych, zawiera także ich dane teleadresowe oraz rodzaj i kategorię, do której zostały zaszeregowane.

Można go dostać na targach czy imprezach turystycznych, ale także w Dolnośląskich Punktach Informacji Turystycznej (lotnisku, dworcu PKP).

Michał Bobowiec, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego, powiedział: „Publikacja znacznie ułatwi turystom odwiedzającym Dolny Śląsk znalezienie odpowiedniego noclegu, który spełnia nie tylko ich wymagania, ale także znajduje się w najbardziej dogodnej dla nich lokalizacji. Nasz informator stanowi jednocześnie formę wsparcia i promocji przedsiębiorców, którzy poddają swoje obiekty hotelarskie kategoryzacji i używają nazwy hotel, motel, pensjonat, schronisko, schronisko młodzieżowe czy dom wycieczkowy, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.”

To pierwsza taka mapa zawierająca informacje na temat obiektów hotelarskich zlokalizowanych na terenie Dolnego Śląska zaszeregowanych przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego do odpowiedniego rodzaju i kategorii oraz wpisanych do prowadzonej przez niego ewidencji, zgodnie z zapisami ustawy o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych. W sumie folder zawiera informacje o 410 obiektach noclegowych w regionie.

W folderze oznaczono:

Hotele 288
Pensjonaty 67
Schroniska młodzieżowe 22
Kempingi 12
Domy wycieczkowe 5
Schroniska 14
Motele 2