Dobre wyniki programu lojalnościowego easyJet

archiwum easyJet

Brytyjska linia lotnicza easyJet, odnotowała wzrost o 7 punktów procentowych, w ciągu czterech lat, liczby rezerwacji dokonywanych przez klientów, którzy wcześniej korzystali już z jej usług osiągając poziom 57 proc.. Oznacza to, że po udanym locie ponad 37 mln pasażerów dokonuje ponownych rezerwacji, podczas gdy w 2010 roku było to 25 mln osób, co oznacza 50 proc. wzrost. Lojalność klientów biznesowych jest jeszcze większa – ponad 62 proc. wybiera ponownie usługi przewoźnika. Linie rozpoczęły testowanie programu lojalnościowego, który ma na celu nagradzanie najbardziej aktywnych pasażerów. Trzymiesięczne testy objęły grupę ponad 15 tys. podróżujących z Wielkiej Brytanii, Francji i Szwajcarii. Nowy program został bardzo dobrze przyjęty, znajdując uznanie w oczach aż 91 proc. uczestników. Korzyści płynące z udziału w programie lojalnościowym to większa elastyczność rezerwacji, gwarancja ceny oraz dedykowany numer telefonu do kontaktu.

Carolyn McCall, prezes easyJet powiedziała: „Coraz więcej osób korzysta z usług easyJet i wraca do nas przy kolejnych podróżach. To dowód na to, że polityka niskich cen, przyjaznej i serdecznej obsługi oraz bezkonkurencyjna siatka połączeń są receptą na sukces w tej branży. Wprowadzenie do naszej oferty usług dodatkowych, np. możliwości wyboru miejsca w samolocie, również przyciągnęło do nas wielu nowych klientów. Podczas testów analizowaliśmy opinie pasażerów, aby zrozumieć co jest dla nich najważniejsze, a wdrażany program przygotowaliśmy zgodnie z zebranymi w ten sposób informacjami. W odróżnieniu od trudnych do wykorzystania bonusów w ramach programów lojalnościowych tradycyjnych przewoźników, program easyJet zapewnia pasażerom korzyści, których oczekują i jest bardziej przejrzysty dla użytkownika.”

W całej Europie liczba osób korzystających z programu lojalnościowego wzrosła na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy o 14 proc.. Co więcej, linii udało się utrzymać ponad 30 proc. klientów programu, co jest efektem jego rosnącej popularności, szczególnie wśród klientów z Hiszpanii i Portugalii.