Dobra passa Brussels Airlines

archiwum brussels airlines

Linie lotnicze zakończyły rok 2015 zyskiem netto 41,3 mln euro.

Prezes zarządu Brussels Airlines powiedział: “Nasze wysiłki, by linie uczynić dynamicznymi atrakcyjnymi i konkurencyjnymi pod każdym względem, przyniosły w roku 2015 efekty.”

Liczba pasażerów, którzy skorzystali z usług Brussels Airlines wzrosła w ubiegłym roku w stosunku do 2014 roku o 13 proc. To jeden z najwyższych wzrostów w Europie. Współczynnik obłożenia miejsc wzrósł o 3,4 punktu procentowego.
Obroty roczne przewoźnika wzrosły w porównaniu z roku 2014 o 6,9 proc. I wyniosły 1,274 mld euro. W związku z większą niż rok wcześniej rentownością, znacznie niższymi kosztami, zysk operacyjny wyniósł w 2015 roku 43,1 mln euro a zysk netto – 41,3 mln euro.
Belgijski przewoźnik umocnił swoją pozycję rynkową, w ubiegłym roku poszerzyła swą sieć połączeń o 14 nowych kierunków. Flota powiększyła się o dwa nowe samolot, zaś nowy program lojalnościowy LOOP cieszy się wielkim powodzeniem i zgromadził już ponad 50 tys. Uczestników.
W tym roku Brussels Airlines planują otwarcie połączeń do 9 nowych kierunków. Kolejne maszyny zasilą flotę, w tym dziewiąty i dziesiąty już Airbus A330. Liczba oferowanych przez przewoźnika miejsc wzrośnie w tym roku o 7 proc.
Rozwój firmy sprzyja zwiększaniu zatrudnienia, w tym roku w Belgii dzięki przewoźnikowi znajdzie pracę dodatkowych 240 osób.