Do Wiednia na 25. Festiwal Filmu Muzycznego

stadt wien marketing

Codziennie po zapadnięciu zmroku na wiedeńskim Placu Ratuszowym można posłuchać utworów klasycznych w wykonaniu światowych gwiazd, zobaczyć liczne przedstawienia baletowe, oraz pokazy tańca współczesnego. To wszystko w ramach Festiwalu Filmu Muzycznego.

Tegoroczny jubileuszowy, 25. Festiwal Filmu Muzycznego w Wiedniu to dwa wakacyjne miesiące wypełnione muzyką filmową, operą, muzyką pop i jazzem. Wszystko w bajkowej scenerii wiedeńskiego Ratusza i przy nieodpłatnym wstępie, a do tego wzbogacone ofertą kulinarną.

Wielbiciele opery cieszą się na występ Anny Netrebko i Rolanda Villazón w „Cyganerii” Pucciniego oraz w „Napoju miłosnym” Donizettiego, a także Thomasa Hampsona w „Simon Boccanegra” Verdiego. Również znane melodie z „Carmen” Bizeta i „Czarodziejskiego fletu” Mozarta zaostrzają ochotę na operę. „Rigoletto” Verdiego będzie transmitowany z Wiedeńskiej Opery na żywo.

Dwie operetki Emmericha Kálmána, „Księżniczka czardasza” oraz „Hrabina Marica”, zapewnią ucztę dla ucha. W ramach festiwalu rozbrzmi również majstersztyk muzyki klasycznej – koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich z 2015 roku pod batutą Zubina Mehta.
Nie zabraknie również jazzu z nagraniami legendarnych wykonawców jak Frank Sinatra, Eric Clapton, Chick Corea, Omara Portuondo oraz Tony Bennet i Lady Gaga. Emitowane będą również koncerty muzyki pop, jak np. Elton John, Pink Floyd, Celine Dion, Queen, Bob Marley, Depeche Mode, Zucchero i Elvis Presley, który w tym roku obchodziłby swoje 80 urodziny.
www.filmfestival-rathausplatz.at