Do Chorwacji autokarem liniowym

Wybierając się do Chorwacji nie trzeba wybierać między wielogodzinną jazdą własnym samochodem a droższą opcją lotniczą. W sezonie letnim można się tam dostać autokarem liniowym

Na pomysł uruchomienia regularnego połączenia z Polski do Chorwacji wpadło biuro podróży Retman. Np. ze Śląska nad Adriatyk jest stosunkowo blisko, dojazd własny cieszy się dużą popularnością, jednak nie każdy ma ochotę wiele godzin spędzać za kierownicą. Połączenie autokarowe jest dla nich alternatywą wobec transportu lotniczego.

Autokary Retmana jeżdżą do Chorwacji w każdy piątek od 27 kwietnia do 28 września. Ruszają z dworców i przystanków w wieli miastach Polski, m.in. z: Warszawy, Wrocławia, Opola, Częstochowy, Katowic, Żor, Bielsko Białej i Cieszyna i z Łodzi. 

W Chorwacji jeżdżą praktycznie do wszystkich najpopularniejszych kurortów oprócz Istrii. Najdalej na południe docierają do Splitu. Bilety można rezerwować online, przewidziane są rabaty dla stałych klientów i dla grup. Pasażerowie są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Biuro założone przez Krzysztofa Hetmańczyka działa od 1995 r., a od 2006r jako spółka rodzinna pod nazwą B.P. Retman s.c. W jego ofercie znajdują się wyjazdy grupowe i indywidualne oraz kolonie, obozy, wyjazdy studenckie, wyjazdy integracyjne dla firm, wycieczki objazdowe, samolotowe, a także wypoczynek połączony ze zwiedzaniem i rejsy morskie. 

Biuro należy do Polskiego Stowarzyszenia Przewoźników Autokarowych, posiada własny tabor autokarowy i wszelkie licencje na międzynarodowy transport drogowy.