Dlaczego warto i co oprócz plaż ma do zaoferowania Jamajka?

Golden Eye
Fot. Materiały prasowe

Tak, Jamajka ma piękne plaże. Tak, warto je odwiedzić. Ale wyspa może zaoferować o wiele więcej! Oto kilka wskazówek jak spędzić wspaniały czas na Jamajce.

Śladami Jamesa Bonda

Tak naprawdę z Jamajki pochodzi nie tylko kawa (i rum!). Tutaj swoje korzenie ma także najsłynniejszy ze wszystkich tajnych agentów. Brytyjski autor Ian Fleming kupił tu posiadłość po swojej misji podczas II wojny światowej. Nazwał ją Goldeneye i zaczął pisać. Wszystkie dwanaście oryginalnych przygód Jamesa Bonda zostało później napisanych na wyspie. Fleming przez całe swoje życie gościł w posiadłości wielu znamienitych gości. Po jego śmierci, przez krótki czas należał do Boba Marleya, zanim sprzedał go założycielowi wytwórni płytowej, Chrisowi Blackwellowi. To on z kolei zamienił go w luksusowy mały kurort hotelowy. Dzisiaj goście mogą rezerwować swój pobyt na Jamajce właśnie w tym przepięknym i wyjątkowym butikowym hotelu o nazwie Goldeneye.

Web: goldeneye.com

JTB_Adventure_OchoRios_Girls_floating_underwater
Fot. Materiały prasowe

Pływanie z gwiazdami

Legendarne piaszczyste plaże Jamajki zachęcają do spędzenia kilku godzin w ciągu dnia pod palmami. Ochłodzić się w morzu, a następnie skosztować koktajlu, to wymarzone wakacje. Ale także pływanie w nocy to jedna z najlepszych atrakcji dla Jamajki. Ale nie tylko gdziekolwiek – poznaj Blue Lagoon (Świetlistą Lagunę). Ponieważ żyją tu miliony bruzdnic. Nie są to jednak prehistoryczne gigantyczne jaszczurki, ale małe glony. Dzięki bioluminescencji mienią się w nocy i nadają otoczeniu nierealny blask.

Jamajski wypoczynek 3
Fot. Materiały prasowe

Wodospady i zwiedzanie OCHO RIOS

Rozsiane po całej wyspie masy wody wielokrotnie spadają na skaliste wychodnie. Rezultatem są atmosferyczne wodospady. A te z kolei zapewniają nie tylko chłodzenie, ale i Insta-złoto. Miłośnicy wspinaczki powinni odwiedzić wodospad Dunn’s River Falls na rzece Ocho Rios (Biała Rzeka). Zachęca także do spektakularnych wycieczek tubingiem, spacerów po rzece i spływów tratwą. Niedaleko znajdują się wodospady Konoko i Turtle River Falls z ich schodkowymi kaskadami. Z drugiej strony wodospady YS na południowym wybrzeżu przyciągają turystów naturalnymi basenami. Tutaj możesz także zjechać na tyrolce.

Eko Turystyka

Jamajka ma wiele do zaoferowania turystom poszukującym szczególnego rodzaju luksusu: harmonii z naturą, spokoju, prostoty, zdrowej żywności,  troski o przyszłe pokolenia.

Jamajski wypoczynek 4
Fot. Materiały prasowe

Wyjątkowy hotel Sunset at the Palms, inaczej Leśny hotel all inclusive tylko dla dorosłych

Ekologiczny ośrodek all inclusive w Negril jest całkowicie ukryty w pięknym tropikalnym parku leśnym zamieszkałym przez mnóstwo motyli i ptaków. Gości zakwaterowano w 85 przestronnych pokojach z tarasem. Za zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju (brak chemicznych pestycydów, ekologiczny ogród ziołowy i wykorzystywanie odpadów kuchennych jako paszy) hotel ten otrzymał certyfikat ekoturystyki od brytyjskiej organizacji Green Globe. Wyjazd do tego hotelu znajdziecie w ofertach polskich biur podróży, m.in. Best Reisen.

Adults Only All Inclusive Resorts Negril, Jamaica | Sunset at the Palms (thepalmsjamaica.com)

171_JTB_Brand_PortAntonio_FrenchmansCove_River
Fot. Materiały prasowe

Zrównoważona wyspa

Na Jamajce zrównoważony rozwój to nie tylko specjalny segment „ekoturystyki”, ale cała branża turystyczna. Rząd Jamajki doskonale zdaje sobie sprawę, że prowadzenie turystyki w sposób zrównoważony ma kluczowe znaczenie dla zdrowia oceanu i jego ekosystemów, a także dla dobrobytu lokalnej ludności i gospodarki. Dlatego zrównoważona turystyka jest częścią krajowego planu Jamajki, zwanego Wizja 2030. Zasady zrównoważonego rozwoju są przyjmowane  przez coraz większą liczbę dostawców usług turystycznych na Jamajce, w tym hotele oraz lokalne i międzynarodowe sieci hoteli.

Artykuł sponsorowany