Częstochowa ma bezpłatną autobusową linię turystyczną

archiwum Urzędu Miasta Częstochowy

Od 1 maja na częstochowskie ulice wraca bezpłatna autobusowa linia turystyczna 034. W ubiegłym roku skorzystało z niej około 38 tys. pasażerów.

Autobus, londyński „piętrus” oznaczony numerem 034 – nawiązującym do numeru kierunkowego Częstochowy i regionu rozpoczyna oraz kończy każdy kurs na przystanku „Ratusz”. Kursy rozpoczynają się o pełnej godzinie, począwszy od godz. 12.00. Ostatni kurs o godz. 18.00.

Jak podaje Urząd Miasta Częstochowy, przejazdy będą odbywać się z przewodnikiem, który opowie o historii Częstochowy, obiektach usytuowanych wzdłuż trasy i ciekawostkach związanych z miastem. Autobus będzie przejeżdżał m.in. przez Śródmieście, okolice centrum i Jasnej Góry.

Od 1 do 5 maja autobus będzie kursować codziennie, w pozostałe dni maja i w czerwcu tylko w weekendy.

Częstotliwość przejazdów zostanie zwiększona w okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu). Wówczas poza poniedziałkami (przeznaczonymi na konserwację techniczną pojazdu) autobus będzie wyruszał w trasę we wszystkie pozostałe dni tygodnia. We wrześniu, na zakończenie sezonu, „034” ponownie będzie kursował tylko w weekendy.