W czerwcu najbardziej potaniały hotele 5*

archiwum Accor

Średnia cena pokojonocy w czerwcu wyniosła 256,04 zł i była o 0,96 proc. niższa niż w analogicznym miesiącu w roku ubiegłym. Ceny noclegów wzrosły w dwóch kategoriach obiektów.

Największy wzrost odnotowano w przypadku hoteli 4*, których średnia cena wzrosła o 2,55 proc., do poziomu 331,45 zł.
W większość kategorii obiektów odnotowano spadki średniej ceny pokojonocy.

W największym stopniu średnia cena spadła w hotelach 5* – o 6,41 proc., do poziomu 518,08 zł.

W porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym, największy wzrost udziału w rynku rezerwacji zanotowały obiekty nieskategoryzowane. Na rezerwację noclegu w tego typu obiektach zdecydowało się nieco ponad 20 proc klientów portalu Hotele.pl, co stanowiło wzrost o 4,11 p.p.

Z kolei największy spadek udziały rynkowego zaobserwowano w przypadku hoteli 1*. W czerwcu br. hotele tej kategorii wybrało 2,94 proc. klientów, czyli o 1,41 p.p. mniej niż rok wcześniej.

W czerwcu największy przyrost liczby rezerwacji w ujęciu r/r zanotowano w Poznaniu (wzrost o 21,4proc.), Opolu (wzrost o 19,5 proc.) i Toruniu (wzrost o 16,7 proc.).

Natomiast miastami, w których w tym samym okresie miał miejsce największy spadek liczby rezerwacji, były Katowice (spadek o 24,5 proc.), Zielona Góra (spadek o 15,7 proc.) oraz Białystok (spadek o 13,2 proc.).

Klienci Hotele.pl rezerwowali hotele średnio na 6,4 dnia przed planowaną datą przybycia do hotelu – o 0,7 dnia wcześniej niż w analogicznym miesiącu w roku ubiegłym.