Czekolada na pokładach samolotów Emirates

archiwum Emirates

Co roku linie Emirates podają w klasach premium przynajmniej 11 mln kawałków luksusowej czekolady z całego świata oraz szeroki wybór czekoladowych deserów i słodyczy we wszystkich klasach rezerwacyjnych.

W klasie pierwszej i biznes pasażerowie Emirates mogą spróbować pralin i czekoladek 8 producentów luksusowej czekolady z 6 krajów słynących z zamiłowania do niej. Wybrane marki oferują podróżującym różnorodny zestaw czekolad najwyższej jakości z całego świata, w tym miejscowych wyrobów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie przewoźnik ma swoją siedzibę. Każda marka czekolady jest serwowana na pokładzie przez 3 miesiące, po czym pasażerowie otrzymują nowy zestaw do spróbowania.

Wśród nich znajdują się:

• Godiva z Belgii, stała pozycja w menu Emirates od ponad 20 lat
• Valrhona z Francji, producent czekoladek od 1922 roku
• Canonica ze Szwajcarii, ręcznie robione czekoladki szwajcarskie
• Pacari z Ekwadoru, ekologiczna i wegańska alternatywa dla pasażerów Emirates
• Neuhaus z Belgii, twórca belgijskiej praliny
• Hotel Chocolat z Wielkiej Brytanii, brytyjski plantator kakao i producent czekolady
• Forrey & Galland ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, czekolada robiona ręcznie według tradycji francuskich
• Coco Jalila, również ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, producent tradycyjnych czekoladek z nadzieniem w stylu europejskim, ale z arabskimi akcentami

Linie Emirates serwują czekoladki na wszystkich trasach jako uzupełnienie wielodaniowego menu inspirowanego kuchnią regionalną. Czekolada jest podawana w zestawach po dwie sztuki, a w zestawie mogą znaleźć się: krem kawowy, pralina migdałowa, czekolada gorzka Guanaja 70 proc., trufla cytrynowa z białej czekolady, ziarna kakaowca w gorzkiej czekoladzie, pralina pistacjowa i czekolada z solą Cuzco i kawałkami ziaren kakaowca.

W klasie pierwszej na amatorów czekolady czekają także koszyki z czekoladowymi smakołykami. Wśród rozmaitych słodkości znajdują się produkty marki Butlers Chocolates z Irlandii. Linie Emirates serwują batony z oferty Butlers o najróżniejszych smakach, w tym białej czekolady z owocami leśnymi czy czekolady mlecznej z miodowymi chipsami.

We wszystkich klasach pasażerowie spragnieni czekolady znajdą w menu czekoladowe desery i czekoladę na gorąco.

Na dłuższych trasach przyjazny personel pokładowy Emirates rozdaje pasażerom batoniki, a w okresach świąt dzieci otrzymują czekoladowe lizaki. W salonie pokładowym Airbusa A380 Emirates czekają draże M&M’s, ciasta czekoladowe i rozmaite czekoladki.