Czechy Południowe regionem partnerskim podczas Pikniku nad Odrą w Szczecinie

Czechy Południowe będą gośćmi podczas Pikniku nad Odrą w Szczecinie. Jako region partnerski tegorocznej edycji festiwalu w dniach 7 i 8 maja zaprezentują swoją ofertę turystyczną.

W Szczecinie nie zabraknie warszawskich przedstawicieli agencji Czech Tourism. Na terenie tego portowego miasta odbędą się spotkania polityków, touroperatorów czy przedstawicieli biur podróży.

„Chcemy wam, naszym północnym sąsiadom, pokazać jaki ogromny i atrakcyjny potencjał turystyczny znajduje się za waszą granicą, w Republice Czeskiej a konkretnie w naszym regionie Czechy Południowe. Jest tu pięknie o każdej porze roku. Z Polską łączy nas historia, polityka czy kultura. Nasz wizyta to jeden z kolejnych kroków w kierunku wzmacniania wzajemnych dobrych relacji sąsiedzkich” – powiedział Martin Kuba, hetman kraju południowoczeskiego.

„Odwiedzający zapoznają się z typową południowoczeską gastronomią, rzemiosłem, tradycjami, sztuką, architekturą, kulturą i możliwościami turystycznymi. Można tu skosztować południowoczeskich drożdżówek, placków z kapusty czy tradycyjnej zupy ziemniaczanej z grzybami. Bogaty program towarzyszący skierowany jest do wszystkich generacji, od dzieci po seniorów i seniorki” – mówi Petr Soukup, dyrektor Południowoczeskiej Centrali Ruchu Turystycznego (PCRT).

Stoisko Czech Południowych warto odwiedzić podczas trwania Pikniku, gdzie będzie można uzyskać wiedzę jak ciekawie spędzić tam urlop. Istnieje też możliwość sprawdzenia na stronie internetowej www.czechypoludniowe.pl informacji o wszystkich atrakcjach tego regionu.

Kolejna edycja Pikniku nad Odrą w Szczecinie już na początku maja