Czas, gdy we Wrocławiu rządzą krasnoludki

VisitWroclaw.eu

Na co dzień czają się nieśmiało wśród wrocławskich zaułków i pokazują w niespodziewanych miejscach nam, ludziom. Ale nadchodzą takie dni, gdy przejmują władzę w mieście i są dosłownie wszędzie. Jeden z wrześniowych weekendów we Wrocławiu należy do nich – dzieje się tak podczas Międzynarodowego Festiwalu Krasnoludków.

Nikt nie wie dokładnie, w jakiej liczbie zamieszkują Wrocław, ale jedno jest pewne – to miasto jest ich polską stolicą. Naturalne jest więc, że krasnoludki mają tutaj swoje święto. W tym roku do wspólnej zabawy zaproszą nas w dniach 7-9 września. Jest więc jeszcze czas, by zaplanować wypad do Wrocławia na Międzynarodowy Festiwal Krasnoludków. To impreza dla każdego, niezależnie od wieku i wzrostu!

wroclaw festiwal krasnoludkow program

Program festiwalu zawsze obfituje w wiele atrakcji. Dla najmłodszych odbywają się m.in. Wielka Wrocławska Parada Krasnoludków na otwarcie festiwalu, a także warsztaty artystyczne i zabawy w Wielkiej Wiosce Krasnoludków. Średnie krasnale mogą obejrzeć krasnoludkowe bajki na Scenie Letniej Wrocławskiego Teatru Lalek lub wziąć udział w rodzinnej grze miejskiej „Krasnale i tajemnice Wrocławia”. A te wiekowe, które mogą same wychodzić po zmroku, mają niepowtarzalną okazję, aby wybrać się na występ kabaretu Hrabi, a potem na niezwykłe Krasnalowe Silent Disco. Wszyscy mogą wybrać się także na specjalną bezpłatną przejażdżkę Krasnalowym Tramwajem.

Wrocławskie krasnale przejmują muzea

W tym roku krasnoludki przygotowały coś wyjątkowego – zapraszają do wrocławskich muzeów. W pierwszy dzień festiwalu drzwi otworzą oddziały Muzeum Narodowego i Muzeum Miejskiego Wrocławia. W salach Muzeum Etnograficznego, Arsenału, Muzeum Współczesnego oraz Centrum Historii Zajezdnia skrzaty zaproponują wystawy interaktywne, włączenie się w rodzinną zabawę, zajęcia warsztatowe w oparciu o prezentacje multimedialne.

Ponadto krasnale poprowadzą dzieci i młodzież tropem legend wrocławskiego rynku, odkryją tajemnice skandynawskich karzełków i olbrzymów, zaczarowanego lasu i goszczących w nim duszków, opowiedzą o kobołdach, strzygach, bożętach i inkluzach. Doradzą, w jaki sposób można się z nimi zaprzyjaźnić. Bacząc uważnie na dzieci, stworzą wspólnie z nimi ciekawe rzeźby, batiki, ilustracje do książek, gazetki i ciekawe sitodruki.

Krasnoludki dla młodszych i trochę starszych

A w niedzielę krasnale zapraszają wszystkich, i małych, i dużych, na leniwe popołudnie w parku. Podczas, gdy dzieciaki będą słuchały bajek czytanych przez Edytę Jungowską, Małgorzatę Waszkiewicz, Piotra Pietraszka i Bartosza Synowca w czasie Krasnoludkowego Popołudnia Literatury, a następnie obejrzą Bubble Show na zakończenie festiwalu, rodzice będą mogli wypocząć po nocnych tańcach.

Międzynarodowy Festiwal Krasnoludków został w tym roku objęty patronatem Polskiej Organizacji Turystycznej. 

Wstęp na wszystkie wydarzenia, poza występem kabaretu Hrabi, jest bezpłatny. Na wskazane w programie wydarzenia obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej informacji i szczegółowy program imprezy na www.krasnale.pl i www.visitwroclaw.eu 

Warto dołączyć do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/260421671246971/

Zapisy na zajęcia w muzeach:

Muzeum Miejskie Wrocławia
www.mmw.pl 
rezerwacja miejsc pod numerem
+48 713 471 696 wew. 332

Muzeum Etnograficzne Wrocławia
www.mnwr.pl 
rezerwacja miejsc od 1 września pod adresem
[email protected] 

Muzeum Współczesne Wrocławia
rezerwacja miejsc pod numerem lub adresem
+48 713 564 257
[email protected] 

Centrum Historii Zajezdnia
rezerwacja miejsc do końca sierpnia pod adresem
[email protected] (w tytule maila „Festiwal Krasnali”)