Courtyard by Marriott Warsaw Airport świętuje 20. urodziny

Courtyard by Marriott Warsaw Airport to nie tylko pierwszy hotel tej marki w Polsce, ale także pierwszy hotel Polskiego Holdingu Hotelowego, który dał początek funkcjonowaniu spółki. Przez ostatnie 20 lat hotel przyjął 2 mln gości, przeszedł gruntowną modernizację i był wsparciem dla kadry medycznej podczas pandemii koronawirusa.

W zeszłym tygodniu warszawski Courtyard świętował jubileusz 20-lecia działalności na polskim rynku hotelowym. W wydarzeniu udział wzięli pracownicy, zaprzyjaźnieni goście oraz stali kontrahenci. Przygotowano wieczór z atrakcjami, podczas którego uczestnicy mogli obejrzeć pokaz tańca UV, otrzymać pamiątkowy portret wykonany przez portrecistkę, a także usłyszeć koncert z pogranicza popu, R&B, soul i gospel. Na wszystkich czekały stacje live cooking oraz specjalna niespodzianka – tort w kształcie hotelu Courtyard, przygotowany przez szefa kuchni, Piotra Laseckiego.

Gości powitał Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, który przybliżył historię hotelu Courtyard oraz jego wpływ i znacznie na rozwój całej firmy, funkcjonującej początkowo pod nazwą Port Hotel, następnie Chopin Airport Development,
a obecnie znanej już jako Polski Holding Hotelowy.

„W momencie otwarcia w 2003 roku, Courtyard by Marriott Warsaw Airport był jedynym hotelem tej marki w Polsce i pierwszym obiektem, który dał początek naszej firmie. Sukces tego hotelu zapoczątkował kolejne nasze inwestycje zlokalizowane w pobliżu innych lotnisk w Polsce – w Gdańsku, Poznaniu, Rzeszowie i Katowicach. Dziś już możemy się pochwalić ponad 50 hotelami na terenie całego kraju w naszej grupie i współpracą z największymi międzynarodowymi franczyzodawcami, wprowadzając jako pierwsi kolejne marki na polski rynek. Jestem dumny z sukcesu hotelu Courtyard, który udowodnił swoją wartość i uznanie na świecie. Hotel Courtyard był wielokrotnie nagradzany międzynarodowymi nagrodami i doceniany przez gości hotelowych, co uplasowało go w czołówce najlepszych hoteli tej marki na świecie” – podkreślił Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego.

„Z tego miejsca pragnę podziękować wszystkim pracownikom, którzy pracują, jak również pracowali nad sukcesem hotelu od 20 lat. Dodatkowo, pragnę również podziękować wszystkim byłym dyrektorom hotelu Courtyard oraz członkom zarządów za ich wkład w rozwój naszej firmy przez ostatnie dwie dekady” – dodaje Cristescu.

20-latkowie uhonorowani

Podczas Jubileuszu zostało uhonorowanych 15-stu pracowników z 20-letnim stażem. Wszyscy oni rozpoczynali swoją pracę w hotelu Courtyard. Osoby te otrzymały okolicznościowe dyplomy oraz vouchery na nagrodę specjalną. Nagrody wręczali: prezes PHH, dyrektor generalna hotelu Courtyard i Danuta Kisielewska, dyrektor personalna PHH.

„To dla mnie wielkie wyróżnienie, duma i radość. Cieszę się, że mogę pracować z tak zaangażowanym i profesjonalnym zespołem ludzi. To wyróżnienie tym bardziej motywuje mnie do dalszej pracy i cieszę się, że moje starania zostały docenione” – podkreślił Krzysztof Pyza, zastępca kierownika ds. gastronomii w hotelu Courtyard, jeden z nagrodzonych pracowników.

„Wszyscy wyróżnieni występują tutaj w podwójnej roli – nie tylko pracowników z 20-letnim stażem pracy, ale także osób, które od początku budują historię naszej firmy. To zaszczyt pracować w tym miejscu i z takim zespołem ludzi, zwłaszcza, że Polski Holding Hotelowy jest nagradzany – nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej – jako najlepszy pracodawca” – mówi Danuta Kisielewska, dyrektor personalna w Polskim Holdingu Hotelowym.