Costa Cruises wznawiają rejsy wycieczkowe

Costa Cruises wracają na morze
Costa Deliziosa w Trieście/fot. archiwum Costa Cruises

Statek wycieczkowy Costa Deliziosa dzisiaj o godzinie 17 wznawia 7-dniowe rejsy zawijając tylko do włoskich portów: Bari, Brindisi, CoriglianoRossano, Syrakuzy i Katanii. Będą to rejsy przeznaczone dla gości zamieszkałych we Włoszech.

Statek będzie wpływał wyłącznie do włoskich portów – Bari, Brindisi, Corigliano-Rossano, Syrakuzy i Katanii.

Michael Thamm, dyrektor generalny grupy Costa&Carnival Asia, powiedział: “Cieszymy się, że możemy ponownie powitać naszych gości na pokładzie po ponad pięciu miesiącach przerwy, a także z tego, że możemy wznowić działalność właśnie tutaj, we Włoszech. Decyzja o odpowiedzialnym wznowieniu rejsów dla gości z Włoch jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ od ponad 70 lat wierzymy i inwestujemy w ten kraj, jako jedyny armator pływający pod włoską banderą” powiedział. Od kilku tygodni wspólnie z władzami pracujemy nad wdrożeniem nowych procedur zdrowotnych, które pozwolą naszym gościom w pełni cieszyć się z rejsu, przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa. W międzyczasie stale monitorujemy sytuację, aby stopniowo, od października wznawiać rejsy na innych statkach, także dla gości z innych krajów.”

Pasażerowie wyruszający na Costa Deliziosa na jej trzy pierwsze wrześniowe rejsy będą mieszkańcami Włoch; wejście na pokład będzie zgodne z procedurami określonymi w Protokole Bezpieczeństwa Costa, dokumencie opracowanym przez firmę i ekspertów. Protokół obejmuje działania i procedury w odpowiedzi na sytuację związaną z COVID-19, które doskonale wpisują się w najnowsze wymagania określone przez włoskie i europejskie władze. Dzięki odprawie on-line, proces wejścia na statek może odbyć się etapami, w przedziałach godzinowych.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Każdy gość zostanie poddany badaniu temperatury ciała i szybkiemu testowi wymazowemu oraz będzie musiał wypełnić kwestionariusz zdrowotny. Pasażerowie nie będą mogli wejść na pokład, dopóki nie uzyskają negatywnego wyniku testu. W przypadku każdego podejrzanego przypadku COVID-19 możliwe będzie wykonanie dodatkowego testu techniką molekularną. Przed wejściem na pokład członkowie załogi zostają poddani badaniu molekularnemu i 14-dniowej kwarantannie. Ponadto każdy członek załogi, co miesiąc będzie poddawany testowi wymazowemu na obecność Covid-19.

Bari i inne miejsca na trasie Costy Deliziosa można zwiedzać tylko poprzez dołączenie do zamkniętych wycieczek organizowanych dla małych grup, poruszających się zdezynfekowanymi środkami transportu. Przed opuszczeniem i ponownym wejściem na statek, uczestnicy zostaną poddani badaniu temperatury ciała. Podczas wycieczek goście będą mogli zobaczyć także inne miejsca w pobliżu portów: Lecce, Ostuni, Otranto, Alberobello, Gallipoli, Taormina, Noto, Modica, Ragusa i Sibari.

Wyposażenie statku i dostępna oferta rozrywkowa zostały dostosowane do procedur zawartych w Protokole Bezpieczeństwa, przy zachowaniu cech charakterystycznych dla typowych wakacji z Costa Cruises. Przedstawienia na żywo organizowane są częściej, dla mniejszej widowni, posiłki serwowane są do stolików, a liczba miejsc siedzących została tak zmniejszona, aby zachować minimalną bezpieczną odległość. Wejścia do spa, basenów i mini klubów odbywają się naprzemiennie. Zarówno na pokładzie, jak i w kabinach podejmowane są szczególne starania w przestrzeganiu zasad higieny; rozszerzono także ofertę usług medycznych. Maski na twarz stosuje się w razie potrzeby, na całym statku rozmieszczono dozowniki do dezynfekcji rąk i samoobsługowe punkty pomiaru temperatury.

Wracają kolejne wycieczkowce

Po wycieczkowcu Costa Deliziosa, który będzie wypływać z Triestu do końca roku, kolejnym statkiem Costa Cruises przywróconym do rejsów będzie Costa Diadema (ma wypłynąć z Genui 19 września). Podobnie jak Costa Deliziosa, zawijać będzie tylko do włoskich portów i gościć będzie pasażerów zamieszkałych we Włoszech. Będzie wpływać kolejno do: Civitavecchia, Rzymu, Neapolu, Palermo, Cagliari i La Spezia. Następnie od października przyjdzie kolej na Costa Smeralda, a w grudniu na Costa Firenze – nowy statek firmy w budowie w stoczni Marghera w Fincantieri.

Costa Cruises z nowym protokołem bezpieczeństwa