Corendon oferuje od 26 czerwca wakacje wolne od koronawirusa

Corendon wznawia wakacje
Samolot w barwach Corendona/fot. archiwum Corendon

Od 26 czerwca tureckie biuro podróży i linie lotnicze oferują wakacje wole on koronawirusa. Pierwsi turyści – po przejściu testów na lotnisku – będą mogli polecieć do Turcji z Amsterdamu. Jedynym warunkiem jest niewychodzenie z ternu hotelu przez cały pobyt.

Turyści przed lotem będą musieli się stawić w hotelu niedaleko lotniska Schiphol, gdzie zostaną poddani testowi na obecność koronawirusa. Corendon gwarantuje, że od chwili testu do pobytu w docelowym hotelu, klienci nie będą narażeni na koronawirusa.

Na miejscu turyści będą korzystać z formuły all inclusive, ale nie będą mogli wychodzić poza teren hotelowy.
Corendon zorganizował w ubiegłym tygodniu test uliczny w swoim hotelu w Amsterdamie. Setki pracowników Corendona w miniony weekend poddało się szybkiemu testowi na obecność COVID-19. Wyniki są analizowane przez zespół doświadczonych lekarzy. Jeśli eksperyment się powiedzie, od 13 czerwca ruszą rezerwacje na pobyty w Turcji. Każdy rezerwujący będzie musiał przejść test.

Steven van der Heijden, prezes zarządu Corendona, powiedział: “Wakacje, podczas których musisz trzymać półtorametrowy dystans od siebie i przez cały czas nosić maseczki, to nie są dla nas wakacje. Chcemy, żeby nasi klienci mogli swobodnie poruszać się podczas swojego urlopu i zadbamy o to od 26 czerwca. Zarówno podczas lotu, jak i pobytu w hotelu, nasi goście będą mogli być w pełni zrelaksowani I rozpieszczani. Jedynym ograniczeniem będzie fakt, że goście nie będą mogli opuszczać hotelu. Poza hotelem nie możemy bowiem zagwarantować ich bezpieczeństwa. Nasze doświadczenie uczy, większość gości bardzo często nie wychodzi poza teren hotelowy, ponieważ w hotelu oferujemy om wszystko, czego potrzebują – zarówno wyżywienie, jak I zajęcia dodatkowe.”

Poza testem turystów, Corendon zapewnia, że regularnie testowani będą wszyscy stykający się z klientami: obsługa hotelu w Holandii, kierowcy autobusów, załoga i personel pokładowy samolotu, obsługa hotelu w Turcji.

Pierwszym hotele będzie obiekt Corendona w okolicach Antalyi na riwierze tureckiej.

Corendon rozważa rozszerzenie oferty wylotów na wakacje wole od koronawirusa na inne lotniska, na początku – Brukselę.