Corendon Airlines: nowe połączenie z Warszawy do Alanyi


Corendon Airlines poszerza siatkę połączeń z Polski na Riwierę Turecką. W tym roku otwiera trasę z Warszawy (Lotnisko Chopina) na lotnisko Gazipaşa koło Alanyi, zwiększa też częstotliwość lotów do Antalyi.

Corendon Airlines to linie lotnicze obecne na polskim rynku lotniczym od 2013 roku. Założona w 2004 roku firma główną bazę ma na południu Turcji w Antalyi. W swojej ofercie skupia się głównie na Turcji, Hiszpanii, Grecji, Maroku i Egipcie. W ramach połączeń regularnych oraz charterowych z roku na rok przewozi coraz więcej polskich turystów. W 2023 roku ich liczba sięgnęła 130 tys. pasażerów, w tym roku planuje zwiększyć tę liczbę do niemal 140 tys., realizując loty z polskich lotnisk do Turcji oraz na Kretę.

Nowość: z Lotniska Chopina do Gazipaşa koło Alanyi

Wychodząc naprzeciw oczekiwań rynku linie postanowiły dołączyć do swojego rozkładu lotów połączenie z Warszawy na lotnisko Gazipaşa. Lotnisko znajduje się zaledwie 40 km od Alanyi, która od lat cieszy się największą popularnością wśród polskich turystów przybywających na Riwierę Turecką.
Połączenia z lotniska Chopina w Warszawie w sezonie Lato 2024 będą odbywać się w każdą sobotę od 1 czerwca do 28 września.

Kontynuacja połączeń między Polską a Turcją w zimie 2024/25

Corendon Airlines ogłosił także nowy rozkład lotów z polskich lotnisk na nadchodzący sezon zimowy 2024/25. Z Warszawy (Chopin) i Katowic pasażerowie będą mieli do dyspozycji ponad 30 tys. miejsc do słonecznej Antalyi, położonej na Riwierze Tureckiej. Za zwiększeniem częstotliwości rejsów przemawiają wyniki z ubiegłego sezonu zimowego, kiedy to loty z Polski do Antalyi realizowano raz w tygodniu. Wypełnienie samolotów pozostawało wtedy na poziomie 95%, co oznacza, że popyt na bezpośrednie połączenia z Polski do Antalyi jest wyraźny, tak wśród organizatorów turystycznych, jak i indywidualnych pasażerów czy grup sportowych. Dzięki temu obecnie z Corendon Airlines będzie można polecieć z polskich lotnisk dwa razy w tygodniu

Aktualny rozkład lotów regularnych i czarterowych Corendon Airlines Zima 2024/25 wygląda następująco:
06.11.2024- 09.04.2025 AYT-WAW-AYT w każdą środę i sobotę
06.11.2024- 09.04.2025 AYT-KTW-AYT w każdą środę i sobotę

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich lotów Corendon Airlines dostępne są na stronie internetowej www.corendonairlines.com oraz w autoryzowanych biurach podróży.

Materiał partnera