Condor wznawia letnie połączenia 25 czerwca. Na rozkładzie lotów Hurghada

condor

Letni rozkład lotów Condora zostanie przywrócony 25 czerwca. Z ośmiu niemieckich lotnisk przewoźnik poleci do 29 miejscowości wakacyjnych. Siatka połączeń ma być aktualizowana stopniowo, by osiągnąć liczbę 300 lotów tygodniowo.

Pasażerowie będą mogli latać z Frankfurtu, Monachium, Düsseldorfu, Hambugra, Hanoveru, Stuttgartu, Lipska / Halle oraz Berlina Schoenefeld. Condor chce wysyłać turystów na Wyspy Kanaryjskie, Baleary, do Andaluzji, na wyspy Grecji, do Chorwacji, Włoch, Turcji, na Sardynię, Cypr i na niemiecką wyspę Sylt na Morzu Północnym.

Hurghada dodana do rozkładu?

Egypt Independent podał wiadomość, jakoby Condor uruchomić miał również połączenia do Hurghady. Kierunku tego nie ma w oficjalnej informacji opublikowanej na stronie przewoźnika. Jednak cytowany przez portal Bashar Abu Talib, szef Red Sea Tour Guides, twierdzi, że niemiecki przewoźnik w czerwcu będzie latał również do egipskiego kurortu. A na zaktualizowanym  25 maja rozkładzie lotów widnieje m.in. połączenie do Hurghady.

„W tym sezonie zaczynamy lato z mniej więcej dwiema trzecimi kierunków planowanych przed pandemią. Cały czas będziemy oceniali szanse na wznowienie innych kierunków oraz częstotliwość połączeń. Jednak można mieć pewność, że do końca października będziemy latali zgodnie z rozkładem” – powiedział Ralf Teckentrup, prezes Condora.

Condor doda kierunki stopniowo

Wśród lotów w rozkładzie letnim na początek mają się znaleźć połączenia na Majorkę, Teneryfę, Gran Canarię, Fuerteventurę, na Kos, Kretę, Rodos, do Prewezy i Salonik, a także do Antalyi, do Splitu, Jerez de la Frontera w Andaluzji i do Olbii (Sardynia). Początkowo Condor będzie wysyłał pasażerów z Frankfurtu, Düsseldorfu, Monachium i Hamburga. Stopniowo będą dodawane kolejne kierunki oraz porty wylotowe.

Przynajmniej do 31 sierpnia pasażerów i załogę obowiązywały będą dodatkowe środki ostrożności: m.in. noszenie masek ochronnych, zakrywających nos i usta. Zaktualizowane zostały też procedury wsiadania na pokład samolotu i wysiadania. Będzie się to odbywało w mniejszych grupach. Przewoźnik będzie jeszcze bardziej niż dotąd zachęcał do korzystania z odprawy online.

Oficjalny plan lotów Condora na lato 2020:

Grecja (14 kierunków): Kawala, Korfu, Kos, Kreta, Mykonos, Preweza, Rodos, Samos, Santorini, Skiatos, Saloniki, Wolos, Zakintos
Wyspy Kanaryjskie (5): Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma
Baleary (2): Majorka, Ibiza
Cypr (2): Pafos, Larnaka
Andaluzja: Jerez de la Frontera
Turkey: Antalya
Chorwacja: Split
Włochy: Lamezia Terme
Sardynia: Olbia
Niemcy: Sylt

Czytaj także: Rząd niemiecki na ratunek Condorowi – pomoc w wysokości 550 mln euro