CityBee – podróże busem na minuty

archiwum CityBee

Najnowsza usługa firmy CityBee to 9-osobowe busy na minuty. To jedyna taka oferta w Polsce.

CityBee udostępnia swoim użytkownikom auta do zadań specjalnych – do tej pory były to dostawczaki, teraz 9-osobowe Toyoty Proace Verso. Na początku z nowej usługi będzie można skorzystać w Warszawie i Trójmieście.

Cezary Dudek, Communications Manager CityBee Polska, powiedział: „Od samego początku naszej obecności w Polsce obserwujemy uważnie rozwój współdzielonej mobilności. Szukamy nieustannie rozwiązań, które spełnią oczekiwania użytkowników tych usług. Dlatego jako pierwszy operator carsharingu w Polsce, dodaliśmy do naszej oferty busy osobowe, które dadzą zwolennikom carsharingu zupełnie nowe możliwości. Udostępnione przez nas toyoty Proace Verso to wysokiej klasy auta, które zapewnią komfortową podróż grupową na krótkim, ale i długim dystansie.”

Busy osobowe sprawdzą się idealnie na dłuższe podróże po Polsce. Toyoty Proace Verso mają 9 komfortowych miejsc siedzących oraz pojemny bagażnik o maksymalnej objętości 1300l. Wszystkie auta są wyposażone w kamerę cofania i czujniki z przodu i tyłu, które ułatwią manewrowanie. Posiadają klimatyzację, sterowanie głośnością multimediów bezpośrednio z kierownicy, dotykowy ekran w konsoli środkowej oraz możliwość podłączenia swojego telefonu przez Bluetooth. Samochody wyposażone są dodatkowo w uchwyt samochodowy na smartfon oraz ładowarki z trzema końcówkami (USB typu C, microUSB i Lightning).

9-osobowe busy to także dobre rozwiązanie na objazdowe wycieczki po mieście lub jako transfer na dworzec czy lotnisko. Przy wynajmie 9-osobowych busów dostępna jest, tak jak przy dostawczakach, opcja „free floatingu”, umożliwiająca podróż samochodem do innego miasta, gdzie dostępne są auta 9-osobowe CityBee i zakończenie tam wynajmu bez dodatkowych opłat.

Wszystkie koszty takie jak paliwo, ubezpieczenie, parking oraz inne koszty techniczne są po stronie operatora.

Cennik 9-osobowych busów wygląda następująco: 0,99 zł za minutę, 49 zł za godzinę, 219 zł za dzień lub 1199 zł za tydzień oraz 2499zł za miesiąc. Do tych stawek należy jeszcze dodać 0,99 zł za każdy przejechany kilometr.

Proces wynajmu następuje przez aplikację mobilną, która po włączeniu lokalizuje najbliższe pojazdy. Samochód otwiera się za pomocą aplikacji, kluczyki znajdują się w środku, a płatność następuje automatycznie po zakończeniu wynajmu. Standardowo auto można zarezerwować darmowo na 15 minut przed dojściem do niego. Przy busach osobowych istnieje jednak też opcja dłuższej rezerwacji, której koszt jest zgodny z cennikiem.