Cienków – rozpoczęło się naśnieżanie tras

archiwum NAT

Stacja narciarska Cieńków w Wiśle przygotowuje się do sezonu narciarskiego. Od kilku dni cieńkowskie trasy są naśnieżane, tak by jak najszybciej udostępnić je miłośnikom białego szaleństwa.

Stacja narciarska „Cieńków” w Wiśle to ok. 4,5 km nartostrad i stoków o różnym stopniu trudności, idealnych dla rodzin z dziećmi. Do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów jest 4 osobowa kolej linowa z chodnikiem rozbiegowym, dwa wyciągi talerzykowe oraz przenośnik taśmowy w specjalnej strefie dla najmłodszych. Można także korzystać z wyciągu zaczepowego. Trasy w dużej części są sztucznie oświetlane. Przy dolnej Stacji Kolei Linowej znajdują się dwa punkty gastronomiczne, także należące do Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej – Cafe Peron oraz Bistro Cieńkowskie.

Na terenie stacji znajduje się kilka szkółek narciarskich i wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Są także przedszkola narciarskie szkolące najmłodszych amatorów jazdy na nartach i snowboardzie.

Lucjan Karasiewicz, prezes zarządu Nadwiślańskiej Agencji Turystycznej Sp. z o.o., właściciela Stacji Narciarskiej Cieńków, powiedział: “Póki co pogoda, jak widać, jest nie do końca zimowa, jednak pierwszy śnieg na Cieńkowie już jest. Przygotowania do sezonu narciarskiego rozpoczęliśmy w listopadzie, niezwłocznie po zamknięciu jesiennego sezonu na Pętli Cieńkowskiej. Przeprowadziliśmy przeglądy techniczne, przygotowaliśmy sprzęt, a od kilku dni armatki naśnieżają już trasy. Liczymy, że w zbliżające się święta będziemy mogli w pełni korzystać z narciarskiej oferty Cieńkowa.”