Chorwacka Wspólnota Turystyczna Srebrnym Partnerem X Forum Promocji Turystycznej

Chorwacka Wspólnota Turystyczna

Za sześc dni, 6 kwietnia w Orientarium w Łodzi, odbędzie się Jubileuszowa, X edycja Forum Promocji Turystycznej. Po raz dziesiąty Partnerem jest Chorwacka Wspólnota Turystyczna.

Chorwacka Wspólnota Turystyczna angażuje się w Forum Promocji Turystycznej od pierwszej edycji, jesienią 2016 roku. Tak jest teraz. Dla naszej redakcji ta relacja jest szczególnie cenna, zawsze możemy liczyć na pomoc przedstawicielek Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce (Agnieszki i Małgosi) i dyrektorki biura – Agnieszki Puszczewicz.

W 2021 roku do Chorwacji przyjechało 13,8 mln gości o 77 proc. więcej niż w roku 2021. Wykupili oni 84,1 mln noclegów, o 55 proc. więcej niż rok wcześniej.

Polscy turyści po raz pierwszy osiągnęli liczbę miliona. Wśród gości zagranicznych zajęli trzecią pozycję (za Niemcami i Słoweńcami).

Agnieszka Puszczewicz w 2021 roku, na Liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce, znalazła się na 23. miejscu. Jak napisaliśmy w uzasadnieniu: „Jeżeli ktoś w Polsce jest kojarzony z Chorwacją, to na pewno jest to Agnieszka Puszczewicz. W ciągu kilku lat swojej kadencji zdobyła nie tylko uznanie, ale i serca polskiej branży turystycznej. Stanowi przykład zrozumienia roli i pracy narodowej organizacji turystycznej. I właśnie na Forum będzie można spotkać m.in. Agnieszkę Puszczewicz.

Forum odbędzie się 6 kwietnia w Orientarium w Łodzi.

Organizatorem jest redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl.

Współorganizatorami są: Łódzka Organizacja Turystyczna oraz Orientarium w ZOO w Łodzi.

Partnerami są: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Miasto Olsztyn, Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”, Israel Government Tourist Office, Chorwacka Wspólnota Turystyczna, Polska Organizacja Turystyczna, Gromada, Małokarpacki Szlak Wina, Muzeum Wódki Polskiej.

Patronami są: Agencja Informacyjna, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Krakowska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki, Polska Izba Turystyki Oddział Łódzki.

Honorowymi patronami są: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna

Program i rejestracja TUTAJ

Mazowsze Złotym Partnerem X Forum Promocji Turystycznej