Chorwacka Wspólnota Turystyczna partnerem XIV Forum Promocji Turystycznej we Wrocławiu

11 kwietnia 2024 w Hydropolis we Wrocławiu odbędzie się XIV Forum Promocji Turystycznej. Każda edycja tego wydarzenia gromadzi ekspertów, przedstawicieli branży oraz organizacji turystycznych z Polski i zagranicy. Chorwacka Wspólnota Turystyczna po raz kolejny jest oficjalnym partnerem Forum.

Chorwacja od lat pozostaje w czołówce ulubionych kierunków turystycznych Polaków. Według danych systemu eVisitor w 2023 roku odwiedziło ją aż 1 084 127 podróżujących z Polski, którzy zrealizowali 6 666 213 noclegów, utrzymując Polskę na czwartej pozycji wśród najczęściej odwiedzających ją rynków zagranicznych.

Piękna, różnorodna natura, krystalicznie czyste morze, gościnność mieszkańców i przepyszna lokalna kuchnia to tylko nieliczne spośród atutów Chorwacji, zachęcających Polaków do podróży. W połączeniu z korzystnym położeniem i dostępnością zarówno samolotem jak i autem, to idealny kierunek zarówno na letni wypoczynek, jak i krótszy pobyt poza głównym sezonem, poświęcony zwiedzaniu zabytków wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, żeglowaniu po Adriatyku, uprawianiu ulubionych sportów (w tym ekstremalnych) czy odkrywaniu malowniczych Parków Narodowych. Dzięki rozbudowanej bazie hotelowej oraz zapleczu konferencyjnemu jest to też doskonałe miejsce dla wyjazdów biznesowych.

Materiał Partnera: Chorwacka Wspólnota Turystyczna