Chorwacja – już 100 milionów sprzedanych noclegów w tym roku

AG

Zgodnie z danymi systemu eVisitor, który analizuje ruch turystyczny w sektorze komercyjnym i niekomercyjnym oraz w charterach żeglarskich, od początku roku do 28 września turyści wykupili w Chorwacji ponad 100 milionów noclegów. W zeszłym roku liczba ta została osiągnięta miesiąc później, dokładnie 28 października. na rynku międzynarodowym.

Gari Cappell, minister turystyki, powiedział: „W tygodniu, w którym świętujemy Światowy Dzień Turystyki możemy pochwalić się osiągnięciem 100 milionów noclegów czyli miesiąc wcześniej niż w roku 2017. Jest to dodatkowe potwierdzenie, że rozwijamy turystykę całoroczną ze wzmożonym ruchem turystycznym poza sezonem letnim. Jak ważna jest turystyka dla gospodarki państwa potwierdzamy również pakietem ustaw, dzięki którym zostanie ona zreformowana zgodnie z wymogami nowoczesnych trendów rynkowych. Będziemy o tym mówić również w czasie Dni Chorwackiej Turystyki na wyspie Hvar pod koniec października podczas posiedzenia Rządu poświęconemu rezultatom osiągniętym w turystyce, z których niewątpliwie najbardziej cieszą te ekonomiczne”

Kristjan Staničić, dyrektor generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, dodał: „Wszyscy pracownicy sektora turystycznego są bardzo zadowoleni z dotychczasowych wskaźników ruchu turystycznego. Potwierdzają one, że udało nam się zachować pozytywne trendy. Niektóre z kluczowych działań, które pozwoliły osiągnąć pozytywne rezultaty wiązały się ze wzmocnieniem promocji, realizacją kreatywnych kampanii marketingowych, zwiększeniem liczby połączeń lotniczych. Położyliśmy także nacisk na wzmocnienie oferty turystycznej w przed i po sezonie. Zrealizowane 100 milionów noclegów już we wrześniu daje bodziec do dalszych działań i wkładu w pozycjonowanie Chorwacji jako atrakcyjnej i różnorodnej całorocznej destynacji turystycznej.”

W tym roku Chorwację odwiedziło już około 18 mln gości (wzrost o 6 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2017 roku), którzy wykupili ponad 100 mln noclegów (+4 proc.).

Największa liczba gości przyjeżdża z Niemiec, Chorwacji, Słowenii, Austrii, Polski i Czech. Najwięcej noclegów zrealizowano w Dubrowniku, Rovinju, Poreču, Medulinie i Splicie.