Chińska góra Huangshan promuje się w Czechach i Niemczech

fot: Xinhuanet

Wystawa fotograficzna oddająca piękno chińskiej góry Huangshan, zwanej także Górą Żółtą, miała miejsce niedawno w Pradze w celu przyciągnięcia czeskich turystów.

Cytowany przez agencję PAP, Wang Kun, asystent prezesa Huangshan Tourism Development Co., Ltd (HSTD), powiedział: „Góra Huangshan zwana jest w Chinach rajem na ziemi. Zapraszamy przyjaciół z całego świata do odwiedzenia góry Huangshan, gdzie mogą cieszyć się piękną, naturalną scenerią i zgłębiać wiedzę na temat chińskiej historii i kultury.”

Michal Veber, dyrektor wykonawczy Stowarzyszenia Czeskich Biur Podróży, dodał: „Byłem już wcześniej w Chinach, ale nie w Huangshan; miejsce to będzie moim następnym przystankiem”.

Położona we wschodniej prowincji Anhui w Chinach góra Huangshan jest objęta światowym dziedzictwem UNESCO i znana jest z pięknej, naturalnej scenerii obejmującej ogromne głazy, stare sosny i morze chmur.
Wcześniej miało miejsce inne wydarzenie promocyjne w Berlinie, którego celem było przyciągnięcie niemieckich turystów.

Wang skomentował: „Po raz pierwszy pojawiliśmy się na targach ITB Berlin i przez to wydarzenie chcemy zaistnieć na rynku turystyki międzynarodowej, a HSTD już od dłuższego czasu jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc docelowych dla chińskich turystów.”

W minionych latach górę Huangshan odwiedzało rocznie niemal 3 miliony turystów. Góra była przedmiotem dzieł sztuki i literatury w wielu epokach chińskiej historii. Dziś tak samo fascynuje gości, poetów, malarzy i fotografów z całego świata.