Chaos personalny w świętokrzyskiej ROT. Nowy prezes zrezygnował

materiały prasowe

Dzień po wyborze na nowego prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Pruś złożył na ręce Andrzeja Bętkowskiego, marszałka województwa świętokrzyskiego rezygnację z pełnionej od 24 godzin funkcji.

Andrzej Pruś powiedział: „Są wątpliwości prawne co do tego czy można łączyć mandat radnego Sejmiku z pełnieniem funkcji prezesa Regionalnej Organizacji Turystycznej. Jak są takie wątpliwości i różne opinie prawników to sąd też może różnie orzec w takiej sprawie różnie. . Nie jestem prawnikiem, natomiast jestem odpowiedzialnym radnym, któremu zaufało kilka tysięcy mieszkańców świętokrzyskiego i mając na uwadze to, że nie mogę tych ludzi zawieść zdecydowałem o rezygnacji. Ja przede wszystkim zostałem wybrany przez mieszkańców radnym i nie chcę w wyniku decyzji sądu tracić mandatu. Stąd taka decyzja. „

To nie koniec zamieszania – z funkcji członka zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej zrezygnował także starosta kielecki Mirosław Gębski w związku z tymi samymi wątpliwościami.

Andrzej Bętkowski, nie przyjął złożonych rezygnacji i owiedział: “Potrzebuję pogłębionej interpretacji prawnej, w związku z tym zleciłem dokonanie takich analiz prawnikom nie tylko z naszego urzędu. Chcemy postępować jako Prawo i Sprawiedliwość według standardów, którymi zawsze się kierujemy.”

Jak zapewnił, cytowany przez radio em.kielce, Andrzej Bętkowski, sprawa ta zostanie jak najszybciej rozwiązana, aby nie paraliżowała pracy instytucji. Statut ROT przewiduje, że zarząd może podejmować decyzje w składzie trzyosobowym, bez udziału prezesa. Co do nowego prezesa – konieczne będzie zwołanie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia.

Przypomnijmy, że poprzednim wieloletni prezesem Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, Jacek Kowalczyk odwołany wczoraj (czytaj TUTAJ)