Całe Włochy na jednym portalu

AG

Wystartował polskojęzyczny portal KochamItalia.pl założony przez ENIT (Narodowa Agencja Turystyki Włoskiej) i Włoską Izbę Handlową. Zawiera kompleksowe wiadomości o wszystkich regionach Włoch.

Inauguracja nastąpiła w Ambasadzie Republiki Włoskiej.

Aldo Amati, Ambasador Włoch, powiedział: “To jest mój pierwszy publiczny występ w budynku naszej ambasady i cieszę się, że następuje on z tak doniosłej okazji. Ciszę się, że ENIT wraca do Polski i że od razu mocno to akcentuje – przez otwarcie portalu KochamItalia.pl. Jestem pewien, że portal ten umożliwi wielu Polakom lepsze poznanie Italii.”

Emiliano Castagna, wiceprezes zarządu Włoskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce, dodał: “Jestem dumny że nareszcie mamy pierwszą stronę internetową, na której każdy, kto kocha Italię, znajdzie najważzniejsze informacje na temat Włoch. Kulturę danego kraju najlepiej poznać przez odkrywanie regionów i kuchni regionalnej.”

Stefano Zedde dyrektor warszawskiego biura ENIT (organizacji odpowiedzialnej za promocję turystyczną Włoch), podkreślił: “Cieszę się, że wróciliśmy do Polski. Włochy to dla Polaków jeden z najważniejszych kierunków wakacyjnych. Jednym z naszych ważniejszych działań będzie udział w tegorocznej edycji targów turystycznych TT Warsaw. Włochy są w tym roku krajem partnerskim tej jednej z najważniejszych imprez targowych w Polsce. Nasze stoisko będzie miało prawie 400 metrów kwadratowych powierzchni i będzie to największe w historii stoisko włoskie w Polsce. Przyszykowaliśmy na nim kilka niespodzianek. Między innymi znany wszystkim narciarz-alpejczyk Alberto Tomba będzie opowiadał o atrakcjach zimowych regionu Emilia Romagna i udowodni, że zima we Włoszech, to nie tylko Trydent.”

Urszula Potęga, prezes MT Targi, skomentowała: “Cieszymy się, że Włochy są w tym roku naszym krajem partnerskim i wystawiają od razu największe stoisko na targach. Wszyscy kochamy Italię, bo kiedy się jest w Italii, to w powietrzu wokół nas przepływa miłość… a do tego włoska kuchnia, wino… czego więcej trzeba, żeby pokochać ten kraj. Więcej będzie się można dowiedzieć na TT Warsaw.”

Jak podkreśliła prowadząca spotkanie Anna Kłossowska, autorka przewodników po Włoszech: “Portal będzie się rozwijał, będą dodawane nowe rubryki, ciekawostki, aktualności.”

Obecnie KochamItalia.pl to oferuje następujące rubryki:

Odkryj Włochy – prezentacja 20 regionów Italii, na razie zamieszczono tutaj najważniejsze informacje, brak jednak przekierowań pod szczegółowe linki.

Kulinaria – najbardziej rozbudowany dział, prawdopodobnie będzie to hit portalu, zwłaszcza, kiedy zostanie dodanych więcej opisów konkretnych dań kuchni regionalnych i przepisów a także adresów poelcanych restauracji serwujących lokalne specjały.

Video – na razie oferuje 10 filmów, za to bardzo smakowitych.

News – tutaj zamieszczone są i będą wiadomości o “włoskich” imprezach w Polsce, zaproszenia na konferencje, targi itp.

Tydzień Kuchni Włoskiej – zakładka poświęcona cyklicznej imprezie odbywającej się na całym świecie, również w Polsce (pod koniec listopada). Zawiera m.in. nazwy restauracji w całym kraju biorących udział w akcji.

{gallery}7761{/gallery}