Bułgaria: spodziewamy się o 1,5 mln więcej turystów niż w 2021

VisitBulgaria

Rumen Draganov, dyrektor Instytutu Analiz i Oceny w Turystyce w Bułgarii oczekuje, że w porównaniu z ubiegłym rokiem Bułgarię odwiedzi ponad 1,5 miliona obcokrajowców więcej. Liczba Bułgarów wyjeżdżających za granicę wzrośnie o około 100 proc.

Na Święta Wielkanocne sprzedano 340 tys. wyjazdów, ok. 60 tys. zostanie zrealizowanych za granicą, a reszta – w naszym kraju. Czekamy na aż 70 000 obcokrajowców, którzy odwiedzą Bułgarię na święta – wyjaśnił w bułgarskim radio Draganov.
Draganov skomentował: „W zeszłym roku straciliśmy ponad milion turystów. Widoczne było, że nie ma pomysłu, jak ich ściągnąć. A przecież widać, że jest duże zainteresowanie przyjazdami do Bułgarii. W tym roku zauważyliśmy przyloty turystów z nietypowych dla nas kierunków, takich jak Chorwacja, Szwajcaria czy Hiszpania.

Jeśli chodzi o pandemię, to warto podkreślić, że touroperatorzy oraz klienci już dawno zapomnieli o niej. Testy PCR, certyfikaty – to wszystko trzeba odrzucić, bo to przeszkadza w swobodnym podróżowaniu – dodał Draganov.
Według Draganova w tych trudnych czasach turystyka pokaże, jak działa, ponieważ „nie potrzebuje rzadkich metali, ropy i gazu w takich ilościach, jakich potrzebują inne branże”.

Ze względu na nadpodaż i dużą konkurencję, Rumen Draganov nie spodziewa się drastycznego skoku cen hoteli.

Bułgaria nastawia się na lato z polskimi turystami i prezentuje hotele sieci Melia