Brytyjczycy z nową akcją promocyjną

Facebook Visit Britain

Visit Britain uruchomiło nową kampanię promującą turystykę do Wielkiej Brytanii. Opiera ją na badaniach dotyczących motywów, którymi kierują się podróżni.

Na potrzeby kampanii stworzono film promocyjny „I travel for…”, który podkreśla najważniejsze powody, dla których turyści udają się w podróż oraz atrakcje, które czekają na nich w mniej znanych i odwiedzanych częściach kraju. Obok nich pojawiają się też znane i rozpoznawane na całym świecie krajobrazy i miejsca. 

Najważniejsze rynki

Akcja internetowa, będąca częścią rządowej kampanii „Great Britain” ruszyła na całym świecie wraz z premierą filmu na Facebooku i Instagramie. W oficjalnych kanałach społecznościowych Visit Britain pojawiły się też zdjęcia promujące konkretne atrakcje turystyczne w kraju i kolejne filmy. 

Akcja promocyjna potrwa do kwietnia i skoncentruje się na największych i najważniejszych dla Wielkiej Brytanii rynkach przyjazdowych, w tym: Australii, Francji, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Skierowana jest też do tych, którzy na podróże wydają najwięcej: do mieszkańców Chin i Indii oraz krajów Półwyspu Arabskiego. 

Wyścig po zyski

“Turystyka jest dla Wielkiej Brytanii jedną z najważniejszych gałęzi przemysłu, która napędza wzrost gospodarczy i tworzy miejsca pracy w całym kraju. Jest to też dziedzina, w której jesteśmy bardzo konkurencyjni, wykorzystujemy więc każdą możliwość, by spowodować duży wzrost w tej dziedzinie. Wielka Brytania to kraj pełen atrakcji, nieoczekiwanych przeżyć i przygód, dobrze się go zwiedza o wszystkich porach roku” – komentuje prezes Visit Britain Sally Balcombe

„Podkreślając szczegóły i opowiadając o współczesnej kulturze Wielkiej Brytanii, jej innowacyjności, pięknej przyrodzie, tętniących życiem miastach i kuchni, chcemy zainspirować jeszcze więcej zagranicznych turystów do zarezerwowania wycieczki już teraz” – dodaje. 

Czym kieruje się turysta

Podstawą do przyjętej strategii były przeprowadzone przez Visit Britain globalne badania dotyczące motywacji stojących za decyzją o podróży. Wynika z nich, że turyści szukają przygody, rozrywki, wypoczynku, kultury, kuchni oraz pragną przeżyć coś nieoczekiwanego. Te najważniejsze inspiracje do podróży zostały dostosowane do profilu przewidywanych odbiorców kampanii w mediach społecznościowych. W ramach kampanii Visit Britain współpracuje z partnerami prywatnymi, w tym z Expedią i British Airways. 

Według prognoz, przyjazdy zagraniczne do Wielkiej Brytanii mają w tym roku po raz pierwszy przekroczyć 40 mln i wzrosnąć o 4,4 proc. w porównaniu z 2017 r. Wydatki turystów zagranicznych mają osiągnąć wartość 26,9 mld funtów i wzrosnąć o 6,8 proc. Pośrednio turystyka przynosi gospodarce Wielkiej Brytanii ok 127 mld funtów rocznie.