Brussels Airlines przywróci latem połączenia do 33 krajów

brussels airlines

Przewoźnik ogłosił, że połączenia komercyjne z hubu w Brukseli będą przywracane od 15 czerwca. Szacuje, że w okresie letnim wznosi 30 proc. planowanej przed pandemią siatki połączeń w Europie i 40 proc. połączeń długodystansowych. Do 31 sierpnia stopniowo dodawane będą loty. Pod koniec lata z Brussels będzie można polecieć do 59 miast w 33 krajach.

Po 12 tygodniach przerwy belgijski przewoźnik przywraca siatkę połączeń. Na razie ma być ona mocno ograniczona, a jej rozbudowa będzie zależała od popytu oraz od znoszenia restrykcji w podróżowaniu. Dieter Vranckx, CEO Brussels Airlines, zapowiada, że do końca roku chce przywrócić 50 proc. operacji zaplanowanych przed kryzysem związanym z epidemią.

30 proc. planu Brussels w Europie

Oferta będzie stopniowo rozszerzana, począwszy od 15 czerwca. W sierpniu rozrośnie się do 240 lotów tygodniowo, co stanowi 30 proc. pierwotnie planowanej siatki połączeń na lato 2020 w Europie i 40 proc. na inne kontynenty.

brussels airlines nowa siatka połączeńW Europie Brussels Airlines poleci do 45 miejsc w 20 krajach, w tym do: Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Włoch, Francji i Danii. W ofercie połączeń długodystansowych znajdzie się 13 z dotychczas obsługiwanych 17 krajów Afryki, a także Stany Zjednoczone (Nowy Jork). W marcu przewoźnik planował uruchomić połączenie do Montrealu, zostanie ono przesunięte na 2021 rok.

brussels airlines połączeniaSystem rezerwacyjny przewoźnika będzie aktualizowany do końca tygodnia, w przyszłym pojawią się w nim dostępne połączenia. Na początku czerwca ogłoszone zostaną kolejne połączenia, przywracane po zakończeniu lata.

Klienci, którzy wykupili już bilety i nie udali się w podróż mogą zmienić kierunek i datę na połączenia do grudnia 2021.

Brussels Airlines zapowiada, że wprowadzi na pokładzie środki bezpieczeństwa: dodatkową dezynfekcję kabin oraz obowiązek zakładania masek ochronnych. Cały czas trwają konsultacje odnośnie do tego, jak ostatecznie mają wyglądać podróże lotnicze.